تبليغاتX
اخبار گیلان / Guilan News Agency/ شنبه، 30 شهریور، 1398


شنبه 10 خرداد 1393 14:25:37    تعداد بازديد: 621    شناسه خبر: 13008    بخش: اقتصاد و کشاورزی  نسخه چاپي
پرونده چای سنواتی باید در کشور بسته شود
چای سنواتی بدبینی مردم را نسبت به چای مرغوب تولید داخلی بیشتر می کند.


رئیس سازمان چای ایران با بیان اینکه پرونده چای سنواتی باید در کشور بسته شود، گفت: چای سنواتی بدبینی مردم را نسبت به چای مرغوب تولید داخلی بیشتر می کند.

علی محرر در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: امسال دولت برای بهزراعی و احیای باغات چای 60 میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده است.

وی همچنین اظهارداشت: از مجموع 100 میلیارد تومان اعتباری که دولت امسال به سازمان چای به منظور خرید برگ سبز چای اختصاص داده تاکنون 10 میلیارد تومان از این اعتبار وصول شده است.

رئیس سازمان چای کشور گفت: کشاورزان چایکاری که باغات خود را کف بر و کمر هرس کرده اند می توانند برای دریافت وام بهزراعی به اداره های چای مراجعه کنند.

وی تاکید کرد:  وام بهزراعی باغات چای بصورت مساعده به چایکاران پرداخت و اقساط این وام بصورت سیستمی در زمان تحویل برگ سبز چای از کشاورز دریافت شود.

محرر در ادامه با بیان اینکه اغلب کشاورزان به سیستم بانکی بدهکار هستند، گفت: پرداخت مساعده به کشاورزان ضریب رضایت مندی و امید آفرینی آنان را افزایش می دهد.

وی از تربیت 400 ناظر برای خرید برگ سبز چای خبر داد و افزود: سازمان چای کشور به دنبال ارتقای کیفیت محصول چای است.

رئیس سازمان چای کشور با یادآوری اینکه امسال بر خلاف سال گذشته خرید چای آزاد از سوی کارخانه داران انجام نخواهد شد، اظهارداشت: بدون شک کشت و صنعت چای به دلیل کارکردهای موثر اقتصادی و اجتماعی در مناطق چای ‌خیز، همچنین از نظر شاخص های کلان اقتصاد کشور حائز اهمیت است.

وی همچنین با بیان اینکه چای سنواتی بدبینی مردم را نسبت به چای تولید کشور بیشتر می کند، اذعان داشت: تا قبل از سال 1389 کارخانه داران چای خشک تولید و تحویل دولت می دادند بنابراین چای سنواتی که اکنون به عنوان یک معضل مهم صنعت چای در کشور تبدیل شده است از این رویه نشات می گیرد.

محرر تصریح کرد:  با احیای سازمان زمان چای در سال 1389 به همه کارخانه داران اعلام شد، این سازمان چای خشک از هیچ کارخانه داری تحویل نمی گیرد.

وی بیان داشت: کارخانه داران باید چای خشک تولیدی خود را در بازار به فروش برساند با این سیاست یک میدان رقابت خوبی در صنعت چای ایجاد شد.

رئیس سازمان چای کشور تاکید: پرونده چای سنواتی باید در سال جاری بسته شود چون این مهم به شدت صنعت چای کشور را تخریب و آسیب پذیر می سازد.

وی در ادامه بر لزوم صادرات سنواتی چای تاکید کرد و گفت: از مجموع 52 هزار تن چای سنواتی تعاون روستایی 20 هزار تن تاکنون صادر شده است.

رئیس سازمان چای کشور همچنین به موضوع فرآوری چای در کشور اشاره کرد و یادآورشد: در حال حاضر چای سبز، چای سفید، کلوچه چای، چای اولونگ، پودر چای و غیره در کشور تولید می شود.

 


تصاوير ديگر :
 

نظرات شما در مورد اين خبر
نام شما : (اختياري)
آدرس ايميل : (اختياري)
نظر شما :


تبلیغات
خبرهای‌اخير‌اين‌بخش
برگزاری نهمین نمایشگاه رایانه در گیلانقطار سال 95 به گیلان می‌رسدکشت دوم 90 هزار هکتار از شالیزارهای گیلانافزایش گرایش جمعیت ایران به استان‌های شمالیگیلان نیازمند تاسیس آزمایشگاه نانوبیو تکنولوژی کمبود اعتبار عامل کندی پیشرفت پروژه های گیلانپرورش راتون در 23 هزار هکتار از شالیزارهای گیلانبرگزاری نمایشگاه الکامپ در گیلانبرپایی نمایشگاه پاییزه در رشت و لاهیجانصادرات آبزیان گیلان به عراق
جديدترين عناوين
برگزاری نهمین نمایشگاه رایانه در گیلان تمام دانشگاه‌ها باید ماموریت‌گرا باشند تصاویر رژه خودروهای نظامی و انتظامی در بندر مرزی آستارا وجود 120 مدرسه نیمه تمام در گیلان برگزاری راهپیمایی ضدصهیونیستی در گیلان زنگ شکوفه‌های گیلان نواخته شد درمان بیماری ها با انگور سیاه راه اندازی مرکز نگهداری موقت بیماران اوتیسم در استان گیلان ساماندهی بانک اطلاعاتی نابینایان بهزیستی استان گیلان راه اندازی کلینیک تخصصی دیالیز در لنگرود پیکر افشین پرتو به خاک سپرده شد کشف محموله قاچاق چوب درختان جنگل های غرب گیلان در آستارا افزایش۳۰درصدی شهریه مهدهای کودک بهره برداری از بیمارستان‌های آستارا و رضوانشهر تا پایان سالجاری میراث فرهنگی گیلان اجازه تعرض به هیچ محوطه تاریخی را نمی‌دهد کشت دوم 90 هزار هکتار از شالیزارهای گیلان کشته شدن 50 نفر در جاده‌های گیلان وجود 80 گونه درختی در جنگل‌های هیرکانی گیلان افزایش گرایش جمعیت ایران به استان‌های شمالی جذب نیروهای حق‌التدریسی پیش دبستانی مناسب با نیاز استان‌ها نیست هشدار مدیریت بحران گیلان نسبت به بارش باران و احتمال آبگرفتگی معابر برگزاری دومین جشنواره « دریای دوستی کاسپین » در رشت گیلان نیازمند تاسیس آزمایشگاه نانوبیو تکنولوژی جریمه شدن پزشک جراح زیبایی در رشت کاهش 4تا 8 درجه‌ای دمای هوای گیلان پرورش راتون در 23 هزار هکتار از شالیزارهای گیلان برگزاری یادواره نخستین شهید فناوری اطلاعات گیلان برگزاری نخستین جشنواره حصیر گیلان وجود 200 عامل سرطان در تنباکوی قلیان برگزاری نمایشگاه الکامپ در گیلان
خبرهای‌برتر‌هفته