تبليغاتX
اخبار گیلان / Guilan News Agency/ پنجشنبه، 25 مهر، 1398


چهارشنبه 1 مرداد 1393 03:14:17    تعداد بازديد: 2128    شناسه خبر: 13133    بخش: سیاسی  نسخه چاپي
انتقاد از استخدام و جذب غیرقانونی نیروها در دولت قبل
نماینده رشت با اعتقاد بر اینکه تیم انحرافی باقی مانده از دولت احمدی نژاد مانند خوره به دنبال از بین بردن دولت یازدهم از درون است، از دولت جدید خواست در ساختار و چارت دولت تجدید نظر کند تا بتوان از جوانان جدیدی که همسوی تفکرات دولت و جریانات روشنفکرانه هستند، استفاده کرد.


نماینده رشت با اعتقاد بر اینکه تیم انحرافی باقی مانده از دولت احمدی نژاد مانند خوره به دنبال از بین بردن دولت یازدهم از درون است، از دولت جدید خواست در ساختار و چارت دولت تجدید نظر کند تا بتوان از جوانان جدیدی که همسوی تفکرات دولت و جریانات روشنفکرانه هستند، استفاده کرد.
استخدام غیرقانونی برای کادرسازی انتخاباتی بود

نماینده مردم رشت در مجلس گفت که دولت دهم با جذب غیرقانونی طرفداران خود در بدنه دولت کنونی به دنبال کادرسازی برای انتخابات بعدی بوده است.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت وگو با ایرنا افزود: برخی در ادارات دولتی تقیه می کنند تا در زمان مناسب برای حمایت از جریان انحرافی به میدان بیایند.

وی با اشاره به اینکه «استخدام و جذب غیرقانونی نیروها در دولت قبل» نشانه کادرسازی احمدی نژاد برای آینده است، افزود: با این وضعیت، هرچقدر دولت روحانی بخواهد خانه تکانی کند، نمی تواند نیروهای نخبه را به بدنه دولت برای پیشرفت کشور وارد کند.

نماینده مجلس ادامه داد: دولت قبل بر این اعتقاد بود که از طرفی افراد نزدیک به تفکرات دولت کنونی در شرف بازنشستگی هستند یا برای جوانانی که به دولت و تفکراتش نزدیک هستند طی سال های گذشته بگونه ای پرونده ساخته که نمی توان از آنها در ادارات دولتی استفاده کرد، پس باید با همین نیروهای موجود درون سازمانی کار کرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه بسیاری از افراد درون سازمان های دولتی، همفکر و همسو با جریان انحرافی و افکار رییس دولت قبل هستند، ادامه داد: بنابراین یکی از تفسیرهایی که می توان از جذب نیروی خارج از قاعده و ضابطه در دولت قبل داشت این است که تیم انحرافی باقی مانده از دولت احمدی نژاد مانند خوره به دنبال از بین بردن دولت یازدهم از درون است.

نماینده مردم رشت در مجلس اظهار داشت: این افراد اجازه پویایی به دولت روحانی نمی دهند و از طرفی هم این لشکر را آماده اتفاقات انتخابات ریاست جمهوری آینده کرده اند.

وی تصریح کرد: کادرسازی دولت های نهم و دهم به نفع خود در هشت دولت قبل، سابقه نداشته است، و می توان گفت که احمدی نژاد برای ادامه فعالیت های سیاسی خود آینده نگری کرده است.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس تاکید کرد: البته فکر می کنم برخی افراد در دولت یازدهم تقیه می کنند و آنها افراد منصوب به تفکرات دولت قبل هستند و حتی تفکرات انحرافی مشایی را دارند ولی درحال تقیه کردن هستند تا در زمان مناسب و انتخابات بعدی مجلس و ریاست جمهوری فعالیت خود را به نفع افراد دولت قبل انجام دهند.

وی در عین حال با بیان اینکه به برخی از صحبت های «محمود عسکری آزاد» جانشین معاونت توسعه و منابع انسانی ریاست جمهوری در جلسه غیرعلنی روز چهارشنبه گذشته نقد دارد، گفت: البته عسکری آزاد در جلسه غیرعلنی مجلس گفت با اتفاقاتی که افتاده ما دیگر نمی توانیم نیرویی جدید را در ادارات دولتی جذب کنیم و من به همین دلیل از دولت جدید می خواهم در ساختار و چارت دولت تجدید نظر کرده تا بتوان از جوانان جدیدی که همسوی تفکرات دولت و جریانات روشنفکرانه هستند، استفاده کرد.

ناگفته نماند جبران کار اشتباه دولت قبلی با کاری مشابه از سوی دولت فعلی چندان منطقی به نظر نمی رسد مضافا اینکه هر دولتی نیز معمولا نیروهای متمایل به خود را نخبه می پندارد!
 ضمنا تاکید بر واژه خانه تکانی و جایگزینی نخبگان به جای تیم انحرافی دولت احمدی نژاد بیشتر رنگ و بوی نوعی برخورد سیاسی را به اذهان متبادر می کند. همچنین پرونده مورد ادعای آقای نماینده در مورد جوانان نزدیک به دولت اگر توسط بخش های اداری درون دولت ساخته شده باشد توسط دولت فعلی قابل حل و رفع می باشد در غیر اینصورت اصرار بر استفاده از افرادی که در نهادهای مسئول و قانونی مانند قوه قضائیه دارای سوابق سوء می باشند چگونه می تواند به پویائی دولت آقای روحانی کمک نماید؟
 نهایتا پیشنهاد می شود ایشان و همفکرانشان در مجلس و دولت به جای مانور بر روی موضوع استخدامهای دولت گذشته، نحوه استخدام کلیه مستخدمان سالهای اخیر اعم از کارمند و کارگر و عضو هیئت علمی و نیروهای خدماتی را مورد بازبینی دقیق قرار دهند و تمامی افرادی که بدون رعایت اصول و جوانب و تشریفات قانونی و با واسطه و پارتی و بدون برگزاری آزمون استخدام شده اند را بدون ملاحظه وابستگی به مقامات فعلی و پیشین و نمایندگان مجلس و افراد ذینفوذ داخل و خارج سیستم اداری با افراد نخبه و کارآمد جایگزین نمایند.
تصاوير ديگر :
 

نظرات شما در مورد اين خبر
نام شما : (اختياري)
آدرس ايميل : (اختياري)
نظر شما :


تبلیغات
خبرهای‌اخير‌اين‌بخش
جلوی پولهای کثیف را بگیرندبرائت از فتنه برای مصارف انتخاباتیتایید بدون احراز صلاحیت داوطلبان ضایع کردن حق‌الناس استبرگزاری راهپیمایی ضدصهیونیستی در گیلانآمار و اطلاعات دقیقی از خودکشی در استان وجود نداردحجت‌الاسلام پناهیان: غرب‌زدگی مصادیق طغیان استشورای نگهبان در تایید صلاحیت کاندیداها بدون مسامحه عمل کندپدافند هوایی ایران دست به ماشه استنامگذاری سایت موشکی بانه به‌نام شهید «غلامرضا آقاجانی»برگزاری ستاد انتخابات گیلان با حضور دبیر ستاد انتخابات وزارت کشور
جديدترين عناوين
برگزاری نهمین نمایشگاه رایانه در گیلان تمام دانشگاه‌ها باید ماموریت‌گرا باشند تصاویر رژه خودروهای نظامی و انتظامی در بندر مرزی آستارا وجود 120 مدرسه نیمه تمام در گیلان برگزاری راهپیمایی ضدصهیونیستی در گیلان زنگ شکوفه‌های گیلان نواخته شد درمان بیماری ها با انگور سیاه راه اندازی مرکز نگهداری موقت بیماران اوتیسم در استان گیلان ساماندهی بانک اطلاعاتی نابینایان بهزیستی استان گیلان راه اندازی کلینیک تخصصی دیالیز در لنگرود پیکر افشین پرتو به خاک سپرده شد کشف محموله قاچاق چوب درختان جنگل های غرب گیلان در آستارا افزایش۳۰درصدی شهریه مهدهای کودک بهره برداری از بیمارستان‌های آستارا و رضوانشهر تا پایان سالجاری میراث فرهنگی گیلان اجازه تعرض به هیچ محوطه تاریخی را نمی‌دهد کشت دوم 90 هزار هکتار از شالیزارهای گیلان کشته شدن 50 نفر در جاده‌های گیلان وجود 80 گونه درختی در جنگل‌های هیرکانی گیلان افزایش گرایش جمعیت ایران به استان‌های شمالی جذب نیروهای حق‌التدریسی پیش دبستانی مناسب با نیاز استان‌ها نیست هشدار مدیریت بحران گیلان نسبت به بارش باران و احتمال آبگرفتگی معابر برگزاری دومین جشنواره « دریای دوستی کاسپین » در رشت گیلان نیازمند تاسیس آزمایشگاه نانوبیو تکنولوژی جریمه شدن پزشک جراح زیبایی در رشت کاهش 4تا 8 درجه‌ای دمای هوای گیلان پرورش راتون در 23 هزار هکتار از شالیزارهای گیلان برگزاری یادواره نخستین شهید فناوری اطلاعات گیلان برگزاری نخستین جشنواره حصیر گیلان وجود 200 عامل سرطان در تنباکوی قلیان برگزاری نمایشگاه الکامپ در گیلان
خبرهای‌برتر‌هفته