تبليغاتX
اخبار گیلان / Guilan News Agency/ شنبه، 30 شهریور، 1398


سه شنبه 18 شهریور 1393 14:38:41    تعداد بازديد: 792    شناسه خبر: 13375    بخش: اجتماعی  نسخه چاپي
آپارتمان سازی های متعدد در مناطق حاشیه شهر رشت مغایر با قوانین است
ارتقای شاخص های امنیت اجتماعی نیازمند کارکردهای گروهی و اقدامات همگانی است.


سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان با تاکید بر اینکه آپارتمان سازی های متعدد در مناطق حاشیه شهر رشت را مغایر با قوانین دانست و گفت: برای پیشگیری در این زمینه خواستار برخورد جدی شهرداری شد.

به گزارش خبرنگار مهر، یونس رنجکش در کمیسیون ارتقای امنیت اجتماعی و اخلاقی استان گیلان از بی توجهی برخی دستگاههای اجرایی نسبت به ارتقای سطح امنیت اجتماعی و توجه به مشکلات اجتماعی و فرهنگی جامعه انتقاد کرد و افزود: ارتقای شاخص های امنیت اجتماعی نیازمند کارکردهای گروهی و اقدامات همگانی است.

وی اظهارداشت:  یکی از  شاخص های عدم توجه این دستگاه ها، حضور نیافتن در جلسات مهم ابنچنینی است که جای تامل دارد و این شایسته مدیران نیست.

سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان با تاکید بر اینکه ارتقای شاخص های امنیت اجتماعی نیازمند کارکردهای گروهی و اقدامات همگانی است، گفت: این که مدیر اجرایی یک دستگاه بی توجه به این مهم باشد پذیرفته نیست.

وی اضافه کرد: همه سخن از چالش ها و مشکلات  اجتماعی  می زنند اما در عمل  فاقد کار آمدی لازم در پیشگیری و کنترل این معضل در چهارچوب و ظایف قانونی خود هستند.

رنجکش با بیان اینکه تولید هر چالش و مشکل اجتماعی دامنگیر همه اعضای جامعه است، افزود: شانه خالی کردن از وظایف و مسولیت ها می تواند هزینه های سختی به جامعه که مسئولان و خانواده های آنان هم بخشی از آن هستند وارد کند زیرا در محیط پر چالش همه درگیر خواهند بود.

وی گفت: آمار های نیروی انتظامی در حوزه برخورد با ناهنجاری ها از یک سو نشان از جدیت در حوزه ماموریت های ذاتی آن است که جای تقدیر دارد اما از سوی دیگر نگران کننده است زیرا نشان از عدم کارکرد درست سایر بخش ها در حوزه ماموریتشان دارد.

سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان ادامه داد: این نگرانی از آن جهت است کارکرد های سایر بخش های درگیر جامعه که وظیفه پیشگیری  و درمان ناهنجاری های اجتماعی را دارند مناسب  نبوده است.

وی اظهارداشت: همه دستگاههای فرهنگی و آموزشی و حتی عمرانی هم در بروز هر پدیده ناهنجار اجتماعی مسئولیت دارند و وظایف تنها برعهده یک سازمان نیست.

رنجکش تصریح کرد: تا زمانی که همه آحاد جامعه از مسئولان و مردم احساس و دغدغه نسبت به چالش های پیش روی خود در حوزه تولید ناهنجاری ها با هر بهانه و انگیزه و دلیلی نکنند قادر نخواهیم بود جامعه ای مصون و ایمن داشته باشیم.

وی افزود: برای برون رفت از دغدغه هایی که امروز در جامعه احساس می شود نیازمند یک عزم ملی و مدیریت جهادی هستیم و تا زمانی که این اقدامات بصورت هماهنگ انجام نشود نمی توانیم موفق شویم .

دبیر کمیسیون ارتقای امنیت اجتماعی و اخلاقی استان تاکید کرد: به سمتی باید حرکت کنیم تا با ایجاد جنبش اجتماعی مسیر و مجاری ورود ناهنجاری ها را کنترل و مصدود کنیم.

وی همچنین گفت: یکی از چالش های مهم در این مناطق ساخت و ساز های غیر مجاز و بدون پروانه است که مهمترین عامل در پیشگیری آن شهرداری است وی  ضمن انتقاد از عدم حضور مسئولان شهرداری در این جلسه خواستار پاسخگویی آنها نسبت به توسعه بافت مناطق ویژه شد.

رنجکش بیان داشت: قبل از این که با ایجاد مجتمع های مسکونی در مناطق حاشیه شهر روبه رو  شویم شهرداری باید اقدامات پیشگیرانه در برخورد با متخلفان داشته باشد.

وی افزود: نباید هزینه تحمیل شده از سوی یک دستگاه مسئول را سایر دستگاههای اجرایی بدهند و در این میان شهرداری باید با جدیت با اینگونه موضوعات برخورد کند.

دبیر کمیسیون ارتقای امنیت اجتماعی و اخلاقی استان در ادامه آپارتمان سازی های متعدد در مناطق حاشیه شهر  رشت را مغایر با قوانین دانست و برای پیشگیری هایی در این زمینه خواستار برخورد شهرداری شد.

رنجکش همچنین خواستار اولویت بندی در خصوص موضوعات رایج در حوزه اجتماعی شد با فراخوانی مراکز دانشگاهی و اساتید دانشگاه، بر ضرورت استفاده از پژوهش های کاربردی در زمینه ارائه راهکارهای عملی برای پیشگیری از چالش های اجتماعی تاکید کرد.


تصاوير ديگر :
 

نظرات شما در مورد اين خبر
نام شما : (اختياري)
آدرس ايميل : (اختياري)
نظر شما :


تبلیغات
خبرهای‌اخير‌اين‌بخش
تعیین شعب ویژه برای برخورد قضایی با متخلفین سوزاندن کاهتمام دانشگاه‌ها باید ماموریت‌گرا باشندتصاویر رژه خودروهای نظامی و انتظامی در بندر مرزی آستاراوجود 120 مدرسه نیمه تمام در گیلانزنگ شکوفه‌های گیلان نواخته شددرمان بیماری ها با انگور سیاهراه اندازی مرکز نگهداری موقت بیماران اوتیسم در استان گیلان ساماندهی بانک اطلاعاتی نابینایان بهزیستی استان گیلان راه اندازی کلینیک تخصصی دیالیز در لنگرود پیکر افشین پرتو به خاک سپرده شد
جديدترين عناوين
برگزاری نهمین نمایشگاه رایانه در گیلان تمام دانشگاه‌ها باید ماموریت‌گرا باشند تصاویر رژه خودروهای نظامی و انتظامی در بندر مرزی آستارا وجود 120 مدرسه نیمه تمام در گیلان برگزاری راهپیمایی ضدصهیونیستی در گیلان زنگ شکوفه‌های گیلان نواخته شد درمان بیماری ها با انگور سیاه راه اندازی مرکز نگهداری موقت بیماران اوتیسم در استان گیلان ساماندهی بانک اطلاعاتی نابینایان بهزیستی استان گیلان راه اندازی کلینیک تخصصی دیالیز در لنگرود پیکر افشین پرتو به خاک سپرده شد کشف محموله قاچاق چوب درختان جنگل های غرب گیلان در آستارا افزایش۳۰درصدی شهریه مهدهای کودک بهره برداری از بیمارستان‌های آستارا و رضوانشهر تا پایان سالجاری میراث فرهنگی گیلان اجازه تعرض به هیچ محوطه تاریخی را نمی‌دهد کشت دوم 90 هزار هکتار از شالیزارهای گیلان کشته شدن 50 نفر در جاده‌های گیلان وجود 80 گونه درختی در جنگل‌های هیرکانی گیلان افزایش گرایش جمعیت ایران به استان‌های شمالی جذب نیروهای حق‌التدریسی پیش دبستانی مناسب با نیاز استان‌ها نیست هشدار مدیریت بحران گیلان نسبت به بارش باران و احتمال آبگرفتگی معابر برگزاری دومین جشنواره « دریای دوستی کاسپین » در رشت گیلان نیازمند تاسیس آزمایشگاه نانوبیو تکنولوژی جریمه شدن پزشک جراح زیبایی در رشت کاهش 4تا 8 درجه‌ای دمای هوای گیلان پرورش راتون در 23 هزار هکتار از شالیزارهای گیلان برگزاری یادواره نخستین شهید فناوری اطلاعات گیلان برگزاری نخستین جشنواره حصیر گیلان وجود 200 عامل سرطان در تنباکوی قلیان برگزاری نمایشگاه الکامپ در گیلان
خبرهای‌برتر‌هفته