تبليغاتX
اخبار گیلان / Guilan News Agency/ یکشنبه، 3 شهریور، 1398


سه شنبه 27 آبان 1393 12:58:16    تعداد بازديد: 582    شناسه خبر: 13437    بخش: اقتصاد و کشاورزی  نسخه چاپي
برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های ایران در آستراخان روسیه
نمایشگاه «صنعت ساختمان، آب و برق، خدمات فنی و مهندسی، دکوراسیون داخلی و مواد غذایی» ایران در آستراخان روسیه برگزار می شود.


رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گیلان از برگزاری نمایشگاه «صنعت ساختمان، آب و برق، خدمات فنی و مهندسی، دکوراسیون داخلی و مواد غذایی» ایران در آستراخان روسیه خبر داد.

هادی تیزهوش‌تابان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با تاکید بر استفاده از امکانات و مزیت‌های نسبی برای رشد و توسعه اقتصادی کشور اظهار کرد: کسب درآمدهای ارزی از محل صادرات محصولات تولید شده در داخل از وظایف اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی است.

وی وظیفه مهم بازاریابی محصولات داخلی در بازارهای خارج از ایران را به عهده اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی عنوان کرد و افزود: برداشتن موانع و توانمند کردن رابطه بین‌المللی و مهیا کردن امکان توسعه و رشد صادرات کالا و خدمات از کشور به عهده اتاق مذکور است.

تیزهوش‌تابان با بیان اینکه ایران رتبه 130 بین 189 کشور دنیا در سهولت فعالیت اقتصادی را به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: کیفیت کالای صادراتی ایران به دیگر کشورها از 155 به 148 ارتقا پیدا کرده است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گیلان بر ایجاد هماهنگی و همکاری بین بازرگانان، صاحبان صنایع، معادن و کشاورزی در اجرای قوانین مربوطه و مقررات جاری مملکتی تاکید کرد و گفت: ارائه نظر مشورتی در مورد موضوع‌های اقتصادی کشور به قوای سه‌گانه از وظایف اتاق‌های بازرگانی است.

وی خواستار همکاری دستگاه‌های اجرایی و دیگر مراجع ذی‌ربط به منظور اجرای قوانین و مقررات مربوط به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گیلان شد و بیان کرد: ارتباط با اتاق بازرگانی دیگر کشورها و تشکیل اتاق‌ها و کمیته‌های مشترک با آنها طبق سیاست‌های کل نظام جمهوری اسلامی ایران پیگیری می‌شود.

تیزهوش‌تابان به تشکیل نمایشگاه‌های تخصصی و بازرگانی داخلی و خارجی با کسب مجوز از وزارت صنعت و معدن توسط اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گیلان اشاره کرد و یادآور شد: تلاش در شناسایی بازار کالای صادراتی ایران در خارج از کشور و تشویق و کمک به موسسه‌های مربوطه در راستای شرکت در نمایشگاه‌های بازرگانی داخلی و خارجی از وظایف اتاق مذکور است.

وی با اشاره به تشکیل شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی، خاطرنشان کرد: توزیع مناسب اعتبارات ارزی بین استان‌ها توسط صندوق توسعه ملی کشور طبق معیارهای رتبه فضای کسب و کار و حضور سرمایه‌گذاران بالقوه در عرصه‌های استانی توسط اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گیلان در شورای گفت‌وگوی استان پیگیری می‌شود.

تیزهوش‌تابان اصلاح قانون موجود برای بهره‌مند شدن شهرک‌های صنعتی از آن بخش از مالیات بر ارزش افزوده که تنها در اختیار شهرداری‌ها قرار می‌گیرد را از اقدام‌های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گیلان برشمرد و اظهار کرد: اتاق مذکور پیشنهاد استفاده از فرصت صادرات محصولات کشاورزی به کشور روسیه را ارائه کرده است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گیلان با بیان اینکه مطالبات گلخانه‌داران خسارت دیده از برف سال‌های 83 و 86 پیگیری شده است، تصریح کرد: مشکل مالیاتی منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی آزاد انزلی با پیگیری اتاق مذکور برطرف شده است.

وی به تعامل خارجی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گیلان اشاره کرد و افزود: دریافت و اعزام هیئت‌های تجاری از کشورهای روسیه، آذربایجان، اسلونی، گرجستان، تاجیکستان و افغانستان با هدف گسترش مبادلات تجاری گیلان انجام شده است.

تیزهوش تابان از برگزاری نمایشگاه «صنعت ساختمان، آب و برق، خدمات فنی و مهندسی، دکوراسیون داخلی و مواد غذایی» با محوریت گیلان در آستراخان روسیه خبر داد و بیان کرد: نمایشگاه مذکور آذرماه امسال برگزار می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گیلان با اشاره به برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران در ماخاچ‌کالای روسیه، یادآور شد: احداث «سرای تجاری ایرانیان در آستراخان» در حال پیگیری است.

وی از پیگیری کاهش تعرفه‌های گمرکی چای از طرف فدراسیون روسیه برای جمهوری اسلامی ایران خبر داد و گفت: برقراری خطوط پروازی بین رشت و آستراخان روسیه پیگیری می‌شود.
تصاوير ديگر :
 

نظرات شما در مورد اين خبر
نام شما : (اختياري)
آدرس ايميل : (اختياري)
نظر شما :


تبلیغات
خبرهای‌اخير‌اين‌بخش
برگزاری نهمین نمایشگاه رایانه در گیلانقطار سال 95 به گیلان می‌رسدکشت دوم 90 هزار هکتار از شالیزارهای گیلانافزایش گرایش جمعیت ایران به استان‌های شمالیگیلان نیازمند تاسیس آزمایشگاه نانوبیو تکنولوژی کمبود اعتبار عامل کندی پیشرفت پروژه های گیلانپرورش راتون در 23 هزار هکتار از شالیزارهای گیلانبرگزاری نمایشگاه الکامپ در گیلانبرپایی نمایشگاه پاییزه در رشت و لاهیجانصادرات آبزیان گیلان به عراق
جديدترين عناوين
برگزاری نهمین نمایشگاه رایانه در گیلان تمام دانشگاه‌ها باید ماموریت‌گرا باشند تصاویر رژه خودروهای نظامی و انتظامی در بندر مرزی آستارا وجود 120 مدرسه نیمه تمام در گیلان برگزاری راهپیمایی ضدصهیونیستی در گیلان زنگ شکوفه‌های گیلان نواخته شد درمان بیماری ها با انگور سیاه راه اندازی مرکز نگهداری موقت بیماران اوتیسم در استان گیلان ساماندهی بانک اطلاعاتی نابینایان بهزیستی استان گیلان راه اندازی کلینیک تخصصی دیالیز در لنگرود پیکر افشین پرتو به خاک سپرده شد کشف محموله قاچاق چوب درختان جنگل های غرب گیلان در آستارا افزایش۳۰درصدی شهریه مهدهای کودک بهره برداری از بیمارستان‌های آستارا و رضوانشهر تا پایان سالجاری میراث فرهنگی گیلان اجازه تعرض به هیچ محوطه تاریخی را نمی‌دهد کشت دوم 90 هزار هکتار از شالیزارهای گیلان کشته شدن 50 نفر در جاده‌های گیلان وجود 80 گونه درختی در جنگل‌های هیرکانی گیلان افزایش گرایش جمعیت ایران به استان‌های شمالی جذب نیروهای حق‌التدریسی پیش دبستانی مناسب با نیاز استان‌ها نیست هشدار مدیریت بحران گیلان نسبت به بارش باران و احتمال آبگرفتگی معابر برگزاری دومین جشنواره « دریای دوستی کاسپین » در رشت گیلان نیازمند تاسیس آزمایشگاه نانوبیو تکنولوژی جریمه شدن پزشک جراح زیبایی در رشت کاهش 4تا 8 درجه‌ای دمای هوای گیلان پرورش راتون در 23 هزار هکتار از شالیزارهای گیلان برگزاری یادواره نخستین شهید فناوری اطلاعات گیلان برگزاری نخستین جشنواره حصیر گیلان وجود 200 عامل سرطان در تنباکوی قلیان برگزاری نمایشگاه الکامپ در گیلان
خبرهای‌برتر‌هفته