تبليغاتX
اخبار گیلان / Guilan News Agency/ شنبه، 30 شهریور، 1398


سه شنبه 27 آبان 1393 13:01:51    تعداد بازديد: 399    شناسه خبر: 13440    بخش: اجتماعی  نسخه چاپي
سیاهکل و آستانه‌اشرفیه بیشترین سالمندان گیلان را دارند
مدیرکل ثبت احوال گیلان گفت: سیاهکل و آستانه‌اشرفیه بیشترین سالمندان گیلان را دارند.


مدیرکل ثبت احوال گیلان گفت: شهرستان‌های سیاهکل و آستانه‌اشرفیه با میانگین 11 درصد بیشترین سالمندان را در گیلان دارند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، زاهد خندستانی در جلسه شورای سالمندان گیلان با اشاره به اینکه 64 سال سن سالمندی در کشور است اظهار کرد: 8.1 درصد معادل 220 هزار نفر از جمعیت گیلان سالمند هستند.

وی جمعیت سالمندان گیلان نسبت به کشور را بالا عنوان کرد و افزود: گیلان پیرترین و سیستان و بلوچستان جوان‌ترین استان‌های کشور هستند.

خندستانی میانگین سالمندی در کشور را 5/7 درصد دانست و بیان کرد: نرخ جمعیت سالمند در قزوین 3.7 درصد و در اردبیل 5.7 درصد است.

مدیرکل ثبت احوال گیلان سالمندی را فرصت و تهدید خواند و بیان کرد: سالمندی در تمام موضوع‌های اجتماعی تاثیرگذار است و این موضوع نیاز به برنامه‌ریزی دارد.

وی شهرستان‌های سیاهکل و آستانه‌اشرفیه با میانگین 11 درصد را دارای بیشتری جمعیت سالمندی در گیلان ذکر کرد و گفت: شهرستان‌های تالش و آستارا با 5.3 درصد کمترین جمعیت سالمند در استان را دارند.

خندستانی از افزایش میزان مرگ سالمندان در گیلان خبر داد و یادآور شد: نرخ خام مرگ در کشور 4.7 در هزار گزارش شده و این رقم در گیلان به شش در هزار رسیده است.

مدیرکل ثبت احوال گیلان با بیان اینکه 40 نفر سالمند در هر شبانه‌روز در استان فوت می‌کنند، خاطرنشان کرد: نسبت فوت جنسیتی مردان نسبت به زنان 125 است.

وی به مرگ هر 125 مرد در مقابل مرگ 100 نفر زن در گیلان اشاره کرد و افزود: دلیل مرگ مردها بیشتر از زنان برای ما مشخص نشده است.

خندستانی نرخ فرزندآوری در سن سالمندی در گیلان را صفر خواند و اظهار کرد: موضوع مذکور نشان می‌دهد وضعیت سالمندان در استان ویژه است.

مدیرکل ثبت احوال گیلان با اشاره به اینکه سالمندان شهری زودتر از سالمندان روستایی فوت می‌کنند، تصریح کرد: افرادی که دارای مشاغل فعال هستند پس از بازنشستگی در سن 65 سالگی فوت می‌کنند.

وی 72 درصد سن جمعیت گیلان را 15 تا 64 سال عنوان کرد و گفت: موضوع مذکور پنجره جمعیتی مناسبی را برای استان ایجاد کرده است.

نظرات شما در مورد اين خبر
نام شما : (اختياري)
آدرس ايميل : (اختياري)
نظر شما :


تبلیغات
خبرهای‌اخير‌اين‌بخش
تعیین شعب ویژه برای برخورد قضایی با متخلفین سوزاندن کاهتمام دانشگاه‌ها باید ماموریت‌گرا باشندتصاویر رژه خودروهای نظامی و انتظامی در بندر مرزی آستاراوجود 120 مدرسه نیمه تمام در گیلانزنگ شکوفه‌های گیلان نواخته شددرمان بیماری ها با انگور سیاهراه اندازی مرکز نگهداری موقت بیماران اوتیسم در استان گیلان ساماندهی بانک اطلاعاتی نابینایان بهزیستی استان گیلان راه اندازی کلینیک تخصصی دیالیز در لنگرود پیکر افشین پرتو به خاک سپرده شد
جديدترين عناوين
برگزاری نهمین نمایشگاه رایانه در گیلان تمام دانشگاه‌ها باید ماموریت‌گرا باشند تصاویر رژه خودروهای نظامی و انتظامی در بندر مرزی آستارا وجود 120 مدرسه نیمه تمام در گیلان برگزاری راهپیمایی ضدصهیونیستی در گیلان زنگ شکوفه‌های گیلان نواخته شد درمان بیماری ها با انگور سیاه راه اندازی مرکز نگهداری موقت بیماران اوتیسم در استان گیلان ساماندهی بانک اطلاعاتی نابینایان بهزیستی استان گیلان راه اندازی کلینیک تخصصی دیالیز در لنگرود پیکر افشین پرتو به خاک سپرده شد کشف محموله قاچاق چوب درختان جنگل های غرب گیلان در آستارا افزایش۳۰درصدی شهریه مهدهای کودک بهره برداری از بیمارستان‌های آستارا و رضوانشهر تا پایان سالجاری میراث فرهنگی گیلان اجازه تعرض به هیچ محوطه تاریخی را نمی‌دهد کشت دوم 90 هزار هکتار از شالیزارهای گیلان کشته شدن 50 نفر در جاده‌های گیلان وجود 80 گونه درختی در جنگل‌های هیرکانی گیلان افزایش گرایش جمعیت ایران به استان‌های شمالی جذب نیروهای حق‌التدریسی پیش دبستانی مناسب با نیاز استان‌ها نیست هشدار مدیریت بحران گیلان نسبت به بارش باران و احتمال آبگرفتگی معابر برگزاری دومین جشنواره « دریای دوستی کاسپین » در رشت گیلان نیازمند تاسیس آزمایشگاه نانوبیو تکنولوژی جریمه شدن پزشک جراح زیبایی در رشت کاهش 4تا 8 درجه‌ای دمای هوای گیلان پرورش راتون در 23 هزار هکتار از شالیزارهای گیلان برگزاری یادواره نخستین شهید فناوری اطلاعات گیلان برگزاری نخستین جشنواره حصیر گیلان وجود 200 عامل سرطان در تنباکوی قلیان برگزاری نمایشگاه الکامپ در گیلان
خبرهای‌برتر‌هفته