تبليغاتX
اخبار گیلان / Guilan News Agency/ یکشنبه، 3 شهریور، 1398


چهارشنبه 28 آبان 1393 11:33:18    تعداد بازديد: 806    شناسه خبر: 13460    بخش: اقتصاد و کشاورزی  نسخه چاپي
ایجاد بازارچه‌ خوداشتغالی زنان روستایی در گیلان
طرح اشتغال بازارمحور در بندر انزلی در حال اجرا است.


مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گیلان از ایجاد بازارچه خوداشتغالی زنان روستایی در شهرستان‌های این استان خبر داد و گفت: طرح اشتغال بازارمحور در بندر انزلی در حال اجرا است.

ساحره میرسیدی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت برنامه‌ریزی برای توانمندسازی زنان روستایی را مهم دانست و اظهار کرد: زنان نیمی از جامعه روستایی را تشکیل می‌دهند و نقش مهمی در خانواده دارند، بنابراین نیازمند توجه ویژه هستند.

وی با بیان اینکه توسعه روستایی با تبیین جایگاه حقیقی روستا، حفظ ساختار تولید و جمعیت روستایی امکانپذیر است، افزود: زنان روستایی به عنوان پرتلاش‌ترین قشر جامعه روستایی نقش اساسی در تامین رفاه امنیت و توسعه اقتصادی خانواده و روستا ایفا می‌کنند.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گیلان توانمندسازی اقتصادی زنان روستایی را با اهمیت خواند و تصریح کرد: استفاده از قابلیت‌ها، تجربیات و مهارت‌های زنان روستایی می‌تواند در توسعه روستا نقش موثری داشته باشد.

وی از اجرای طرح اشتغال‌ بازارمحور خبر داد و یادآور شد: این طرح در بندر انزلی در حال اجرا است که در راستای توجه به مقوله کارآفرینی از طریق صنایع‌دستی، صنایع روستایی و تبدیلی و... اجرا می‌شود.

میرسیدی ورود به مباحث گردشگری و میراث معنوی در راستای ایجاد اشتغال پایدار را مهم دانست و خاطرنشان کرد: ایجاد بازارچه‌های خوداشتغالی در شهرستان‌های دیگر گیلان در حال پیگیری است.

وی درباره توانمندسازی نهاد خانواده در مواجهه با چالش‌های دنیای معاصر با رویکرد آموزش و مشاوره خانواده تصریح کرد: برنامه‌ریزی برای استفاده از ظرفیت پارک‌ها و کانون‌های مساجد در حال انجام است.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گیلان آگاهی‌بخشی عمومی و مشارکت در راستای زندگی سالم با ورود به مبحث پسماند و بازیافت و ایمنی جاده را از اقدام‌های در حال انجام عنوان کرد.
تصاوير ديگر :
 

نظرات شما در مورد اين خبر
نام شما : (اختياري)
آدرس ايميل : (اختياري)
نظر شما :


تبلیغات
خبرهای‌اخير‌اين‌بخش
برگزاری نهمین نمایشگاه رایانه در گیلانقطار سال 95 به گیلان می‌رسدکشت دوم 90 هزار هکتار از شالیزارهای گیلانافزایش گرایش جمعیت ایران به استان‌های شمالیگیلان نیازمند تاسیس آزمایشگاه نانوبیو تکنولوژی کمبود اعتبار عامل کندی پیشرفت پروژه های گیلانپرورش راتون در 23 هزار هکتار از شالیزارهای گیلانبرگزاری نمایشگاه الکامپ در گیلانبرپایی نمایشگاه پاییزه در رشت و لاهیجانصادرات آبزیان گیلان به عراق
جديدترين عناوين
برگزاری نهمین نمایشگاه رایانه در گیلان تمام دانشگاه‌ها باید ماموریت‌گرا باشند تصاویر رژه خودروهای نظامی و انتظامی در بندر مرزی آستارا وجود 120 مدرسه نیمه تمام در گیلان برگزاری راهپیمایی ضدصهیونیستی در گیلان زنگ شکوفه‌های گیلان نواخته شد درمان بیماری ها با انگور سیاه راه اندازی مرکز نگهداری موقت بیماران اوتیسم در استان گیلان ساماندهی بانک اطلاعاتی نابینایان بهزیستی استان گیلان راه اندازی کلینیک تخصصی دیالیز در لنگرود پیکر افشین پرتو به خاک سپرده شد کشف محموله قاچاق چوب درختان جنگل های غرب گیلان در آستارا افزایش۳۰درصدی شهریه مهدهای کودک بهره برداری از بیمارستان‌های آستارا و رضوانشهر تا پایان سالجاری میراث فرهنگی گیلان اجازه تعرض به هیچ محوطه تاریخی را نمی‌دهد کشت دوم 90 هزار هکتار از شالیزارهای گیلان کشته شدن 50 نفر در جاده‌های گیلان وجود 80 گونه درختی در جنگل‌های هیرکانی گیلان افزایش گرایش جمعیت ایران به استان‌های شمالی جذب نیروهای حق‌التدریسی پیش دبستانی مناسب با نیاز استان‌ها نیست هشدار مدیریت بحران گیلان نسبت به بارش باران و احتمال آبگرفتگی معابر برگزاری دومین جشنواره « دریای دوستی کاسپین » در رشت گیلان نیازمند تاسیس آزمایشگاه نانوبیو تکنولوژی جریمه شدن پزشک جراح زیبایی در رشت کاهش 4تا 8 درجه‌ای دمای هوای گیلان پرورش راتون در 23 هزار هکتار از شالیزارهای گیلان برگزاری یادواره نخستین شهید فناوری اطلاعات گیلان برگزاری نخستین جشنواره حصیر گیلان وجود 200 عامل سرطان در تنباکوی قلیان برگزاری نمایشگاه الکامپ در گیلان
خبرهای‌برتر‌هفته