تبليغاتX
اخبار گیلان / Guilan News Agency/ جمعه، 29 شهریور، 1398


چهارشنبه 28 آبان 1393 14:39:08    تعداد بازديد: 1097    شناسه خبر: 13474    بخش: اجتماعی  نسخه چاپي
حلق آویز شدن نخستین عامل خودکشی در گیلان است
مکان موقتی که برای انجام معاینات مردمی در پزشکی قانونی استان در نظر گرفته شده بسیار نامناسب بوده و فشار زیادی را به مراجعه کنندگان و کارکنان این اداره کل وارد می سازد.


مدیرکل پزشکی قانونی گیلان گفت: مکان موقتی که برای انجام معاینات مردمی در پزشکی قانونی استان در نظر گرفته شده بسیار نامناسب بوده و فشار زیادی را به مراجعه کنندگان و کارکنان این اداره کل وارد می سازد.

به گزارش خبرنگار مهر، فریبرز آیتی فیروزآبادی در نشستی خبری با بیان اینکه مهرماه امسال تنها سالن تشریح پزشکی قانونی گیلان که درمیدان رازی رشت مستقر بوده به دلیل فرسوده بودن شبکه برق و اتصال سیستم تهویه در آتش سوخت، افزود: بر این اساس هم اکنون اجساد گیلانی ها برای تشریح به ساختمان تشریح نوساز پزشکی قانونی در شهر انزلی منتقل می شود.

وی اظهار داشت: با آتش گرفتن تنها سالن تشریح پزشکی قانونی گیلان همه امکانات و تجهیزات از میان رفت و خوشبختانه صدمات جسمی به افرادی که در آنجا حضور داشتند وارد نشد که تحقق این امر با ایثار کارکنان این اداره کل ممکن شد.

مدیرکل پزشکی قانونی گیلان ادامه داد: در حال حاضر مردم برای انجام معاینات خود به ساختمانی امانی که متعلق به جهاد کشاورزی استان بوده مراجعه می کنند که وضعیت نامطلوبی دارد و کسانی که در آن حضور می یابند فشار بسیاری را متحمل می شوند.

وی با اشاره به اینکه ساختمان پزشکی قانونی گیلان با قدمتی ۲۰ ساله به دلیل نبود امکانات با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می کرد، گفت: نبود سیستم زباله سوز و سیستم تصفیه فاضلاب از مهمترین مسائلی بود که این اداره کل با آن روبرو بوده است.

آیتی فیروزآبادی افزود: برای بازسازی و تجهیز ساختمان پزشکی قانونی با کاربری جدید نیاز به ۸۳۰ میلیون تومان اعتبار بوده که به محض تحقق آن در سریع ترین زمان ممکن عملیات اجرایی آغاز خواهد شد تا از ابتدای سال آینده در شرایط مطلوب تری خدمات مورد نیاز به مراجعه کنندگان ارائه شود.

وی با بیان اینکه بخش تشریح و آزمایشگاه دهه فجر امسال در ساختمان جدید واقع در جاده سراوان به فومن در منطقه لاکان آغاز به کار خواهد کرد، اظهار داشت: علاوه بر این سه ساختمان پزشکی قانونی در شهرهای انزلی، صومعه سرا و رودبار طی آینده ای نزدیک به بهره برداری خواهد رسید.

حلق آویز شدن نخستین  عامل خودکشی در گیلان است


مدیرکل پزشکی قانونی گیلان از کاهش دو درصدی میزان مراجعه به علت نزاع طی هفت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: بر این اساس طی این مدت این میزان مراجعه ها از ۱۴ هزار و ۴۵۲ مورد به ۱۴ هزار و ۱۲۲ مراجعه کاهش یافته است.

وی ادامه داد: میزان مراجعه های مصدومان تصادفات جاده ای به پزشکی قانونی گیلان در این مدت هفت ماهه از هشت هزار و ۴۷۱ مورد درسال گذشته به هشت هزار و ۳۲۳ مورد طی امسال رسیده که دو درصد کاهش را نشان می دهد.

آیتی فیروزآبادی افزود: میزان مراجعان به دلیل آسیب های ناشی از همسرآزاری به هشت درصد کاهش یافته و از هزار و ۶۳۲ مورد در هفت ماهه نخست سال گذشته به هزار و ۵۲ مورد رسیده است.

وی با اشاره به اینکه میزان مراجعه ها نیز به دلیل حوادث کاری از ۳۷۱ مورد در هفت ماهه سال گذشته به ۳۶۱ مورد با ۱۴ درصد کاهش رسیده است، اظهار داشت: علاوه بر این در طول سال گذشته ۱۰۸ متوفی به علت غرق شدگی در پزشکی قانونی گیلان بررسی شدند که این میزان در هفت ماهه نخست امسال ۷۹ مورد بوده است.

مدیرکل پزشکی قانونی گیلان ادامه داد: همچنین در هفت ماهه نخست سال گذشته ۱۷ نفر جان خود را به علت برق گرفتگی از دست دادند که این میزان در مدت مشابه امسال به ۱۱ مورد با ۳۵ درصد کاهش رسیده است.

وی با بیان اینکه تعداد افرادی که جان خود را در سوانح جاده ای تا ۲۶ آبان ماه سال گذشته از دست دادند ۴۶۰ نفر بوده است، گفت: طی مدت مشابه امسال این میزان به ۴۴۶ مورد با سه درصد کاهش رسیده است.

آیتی فیروزآبادی حلق آویز شدن و مرگ بر اثر استفاده از قرص برنج را به ترتیب نخستین و دومین عامل خودکشی در گیلان عنوان کرد و افزود: در هفت ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته میزان خودکشی در استان ۲۸ درصد کاهش یافته است.

وی همچنین از اجرای طرح داد پزشک در گیلان پس از هفت ماه تاخیر نسبت به سایر استان های کشور خبر داد و اظهار داشت: هم اکنون ۲۰ دادپزشک در این طرح مشارکت دارند تا از مراجعه های غیرضروری به پزشکی قانونی کاسته شود.

مدیرکل پزشکی قانونی گیلان با اشاره به اینکه سال گذشته ۵۸۰ فوتی به دلایل غیرضروری به این اداره کل ارجاع داده شد، ادامه داد: جلوگیری از اتلاف زمان و سرمایه بستگان متوفیان و افزایش کیفیت ارائه خدمات از مهمترین اهداف اجرای این طرح کشوری است.


تصاوير ديگر :
 

نظرات شما در مورد اين خبر
نام شما : (اختياري)
آدرس ايميل : (اختياري)
نظر شما :


تبلیغات
خبرهای‌اخير‌اين‌بخش
تعیین شعب ویژه برای برخورد قضایی با متخلفین سوزاندن کاهتمام دانشگاه‌ها باید ماموریت‌گرا باشندتصاویر رژه خودروهای نظامی و انتظامی در بندر مرزی آستاراوجود 120 مدرسه نیمه تمام در گیلانزنگ شکوفه‌های گیلان نواخته شددرمان بیماری ها با انگور سیاهراه اندازی مرکز نگهداری موقت بیماران اوتیسم در استان گیلان ساماندهی بانک اطلاعاتی نابینایان بهزیستی استان گیلان راه اندازی کلینیک تخصصی دیالیز در لنگرود پیکر افشین پرتو به خاک سپرده شد
جديدترين عناوين
برگزاری نهمین نمایشگاه رایانه در گیلان تمام دانشگاه‌ها باید ماموریت‌گرا باشند تصاویر رژه خودروهای نظامی و انتظامی در بندر مرزی آستارا وجود 120 مدرسه نیمه تمام در گیلان برگزاری راهپیمایی ضدصهیونیستی در گیلان زنگ شکوفه‌های گیلان نواخته شد درمان بیماری ها با انگور سیاه راه اندازی مرکز نگهداری موقت بیماران اوتیسم در استان گیلان ساماندهی بانک اطلاعاتی نابینایان بهزیستی استان گیلان راه اندازی کلینیک تخصصی دیالیز در لنگرود پیکر افشین پرتو به خاک سپرده شد کشف محموله قاچاق چوب درختان جنگل های غرب گیلان در آستارا افزایش۳۰درصدی شهریه مهدهای کودک بهره برداری از بیمارستان‌های آستارا و رضوانشهر تا پایان سالجاری میراث فرهنگی گیلان اجازه تعرض به هیچ محوطه تاریخی را نمی‌دهد کشت دوم 90 هزار هکتار از شالیزارهای گیلان کشته شدن 50 نفر در جاده‌های گیلان وجود 80 گونه درختی در جنگل‌های هیرکانی گیلان افزایش گرایش جمعیت ایران به استان‌های شمالی جذب نیروهای حق‌التدریسی پیش دبستانی مناسب با نیاز استان‌ها نیست هشدار مدیریت بحران گیلان نسبت به بارش باران و احتمال آبگرفتگی معابر برگزاری دومین جشنواره « دریای دوستی کاسپین » در رشت گیلان نیازمند تاسیس آزمایشگاه نانوبیو تکنولوژی جریمه شدن پزشک جراح زیبایی در رشت کاهش 4تا 8 درجه‌ای دمای هوای گیلان پرورش راتون در 23 هزار هکتار از شالیزارهای گیلان برگزاری یادواره نخستین شهید فناوری اطلاعات گیلان برگزاری نخستین جشنواره حصیر گیلان وجود 200 عامل سرطان در تنباکوی قلیان برگزاری نمایشگاه الکامپ در گیلان
خبرهای‌برتر‌هفته