تبليغاتX
اخبار گیلان / Guilan News Agency/ سه شنبه، 26 شهریور، 1398


شنبه 8 آذر 1393 11:43:13    تعداد بازديد: 3262    شناسه خبر: 13476    بخش: سیاسی  نسخه چاپي
امام جمعه رشت: تغییر شهردار به نفع شهر نبود
نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: فتنه‌گران را نمی‌پذیریم.


نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: افرادی که در فتنه سال 88 دخالت داشتند را بدون توبه نمی‌پذیریم؛ فردی که اصل ولایت فقیه و قانون اساسی را زیرسئوال برده، قابل پذیرش نیست.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، آیت‌الله زین‌العابدین قربانی در دیدار جمعی از نیروهای ارزشی گیلان با اشاره به اینکه خداوند تمام انسان‌ها را به لحاظ فکری یکسان نیافریده است و هر فرد طبق شاکله شخصیتی خود می‌اندیشد، اظهار داشت: رحمت خدا شامل آنهایی است که در مسیر واحد با رهنمودهای انبیاء و اولیای الهی حرکت می‌کنند.

وی با بیان اینکه در نظام جمهوری اسلامی نمی‌توانیم بگوییم تمام مردم یک جور بیندیشند، ادامه داد: می‌توانیم با افراد مختلف تعامل داشته باشیم.

* آیت‌الله مکارم شیرازی از مراجع بی‌نظیر جهان اسلام

امام جمعه رشت به برگزاری کنگره جهانی جریان‌های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلام در قم اشاره و خاطرنشان کرد: آیت‌الله مکارم شیرازی از مراجع خوش‌فکر و بی‌نظیر جهان اسلام از برگزارکنندگان کنگره مذکور است و اندیشمندان از 83 کشور به این کنگره دعوت شدند.

وی با اشاره به اینکه 500 نفر از علما و دانشمندان اسلامی به کنگره جهانی جریان‌های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلام دعوت شدند، بیان کرد: تعداد 18 کتاب از کنگره مذکور منتشر می‌شود.

قربانی به تأیید مقام معظم رهبری در برگزاری کنگره جهانی جریان‌های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلام اشاره کرد و متذکر شد: بسیاری از امور را باید مراجع و حوزه‌های علمیه انجام دهند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به موضوع تقریب مذاهب در دوره آیت‌الله عظما بروجردی، عنوان کرد: آیت‌الله امینی نویسنده کتاب الغدیر در مورد تقریب مذاهب دیدگاه ویژه‌ای داشت، اما آیت‌الله عظما بروجردی برای برطرف شدن بسیاری از مشکلات جهان اسلام مکاتبه‌هایی با دیگر مذاهب انجام داد.

* بسیجی نیروی مخلص خدا

وی به وجود نیروهای حزب‌الهی و بسیجی در جامعه اشاره کرد و یادآور شد: افراد بسیجی و حزب‌الهی نیروهای مخلص خدا در جامعه محسوب می‌شوند و برای حفظ انقلاب اسلامی از روی «مین» عبور می‌کنند.

قربانی با اشاره به فتنه سال 88، عنوان داشت: سال 88 عده‌ای به فردی رأی دادند و پس از سخنان مقام معظم رهبری از نظر خود برگشتند.

امام جمعه رشت بر ضرورت تعامل با تمام افراد در جامعه تأکید و اضافه کرد: در انتخابات سال 92 برخی به آقای جلیلی که از شاگردان بنده است، رأی دادند، اما مردم صلاح دیدند آقای روحانی رئیس جمهور باشد و اکنون رئیس جمهور با رهنمودهای مقام معظم رهبری، کشور را به طرف خوبی هدایت می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه افرادی که در فتنه سال 88 دخالت داشتند را بدون توبه نمی‌پذیریم، بیان کرد: فردی که اصل ولایت فقیه و قانون اساسی را زیر سئوال برده، قابل پذیرش نیست.

قربانی به معنای اصولگرایی اشاره کرد و گفت: اصولگرایی در مکتب افراد مخلص دارای یک معنا است و در مکتب پیروان رهبری معنای دیگری دارد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به تأیید بعضی از افراد از طرف مقام معظم رهبری، بیان کرد: اصول ما ولایت فقیه و قانون اساسی است.

وی، جامعیت و التزام را برگرفته از قانون اساسی و ولایتمداری دانست و یادآور شد: اگر سختگیری بیش از اندازه کنیم ممکن است افراد پراکنده شوند و باید از رهنمودهای مقام معظم رهبری پند بگیریم.

قربانی با بیان اینکه برادران مخلص خود را نکوهش نمی‌کنیم، توضیح داد: نیروهای مخلص در جای خود مقدس هستند، اما نباید دیگران را تکفیر کرد.

امام جمعه رشت بر ضرورت تعامل به منظور برطرف شدن مشکلات جامعه تأکید کرد و افزود: اگر تمام افراد با همدیگر همدلی داشته باشند جامعه از آن سود می‌برد.

* تغییر شهردار به نفع شهر نبود

وی با اشاره به تغییر شهرداران شهرهای رشت و لاهیجان، اظهار کرد: تغییر چهار شهردار دیگر در گیلان در دستور کار اعضای شورای شهرها بود و مسئولان مربوطه در این مورد با شوراها رایزنی کردند.

نماینده ولی فقیه در گیلان، انتخاب شهرداران شهرهای مذکور را نیازمند همراهی تمام اعضای شورای شهرها و مسئولان ذیربط خواند و بیان کرد: انتخاب شهرداران جدید ممکن است ماه‌ها طول بکشد و مردم در این‌باره ضرر می‌کنند.

* مجلس در انتخاب وزیر علوم خوب عمل کرد

قربانی به انتخاب فرهادی به عنوان وزیر علوم از طرف مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: مجلس در انتخاب وزیر علوم خوب عمل کرد، چراکه فرهادی جزو ارادتمندان قدیمی مقام معظم رهبری محسوب می‌شود و سخن مقام معظم رهبری برای او فصل‌الخطاب است.

وی با قدردانی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: نیروهای ارزشی باید در موضوع‌های مختلف با همدیگر تعامل فکری داشته باشند ضمن اینکه افراد را نباید با تهمت از صحنه خارج کرد.

* برگزاری جلسه نیروهای ارزشی جلوی فتنه را می‌گیرد

امام جمعه رشت با تأکید بر اینکه برگزاری جلسه نیروهای ارزشی و متدین جلوی فتنه‌ها و خسارت‌ها در جامعه را می‌گیرد، اظهار کرد: برگزاری جلسه نیروهای ارزشی به صورت ماهانه به منظور در کنار همدیگر قرار گرفتن افراد تأثیرگذار است.

قربانی، درد تمام نیروهای ارزشی و اصولگرا را اسلام و انقلاب خواند و یادآور شد: نیروهای متدین و ارزشی طرفدار انقلاب هستند و تمام سختی‌هایی را در راه انقلاب تحمل کردیم به این منظور است که حرکت آغاز شده به دست امام عصر (عج) برسد.

وی در پایان خواستار پیگیری موضوع‌های استانی در جلسه نیروهای ارزشی گیلان شد و بیان کرد: تصمیم‌گیران شهر و استان باید با همدیگر همراهی داشته باشند و موضوع‌ها را به مدیران ارشد اعلام کنند.
تصاوير ديگر :
 

نظرات شما در مورد اين خبر
نام شما : (اختياري)
آدرس ايميل : (اختياري)
نظر شما :


تبلیغات
خبرهای‌اخير‌اين‌بخش
جلوی پولهای کثیف را بگیرندبرائت از فتنه برای مصارف انتخاباتیتایید بدون احراز صلاحیت داوطلبان ضایع کردن حق‌الناس استبرگزاری راهپیمایی ضدصهیونیستی در گیلانآمار و اطلاعات دقیقی از خودکشی در استان وجود نداردحجت‌الاسلام پناهیان: غرب‌زدگی مصادیق طغیان استشورای نگهبان در تایید صلاحیت کاندیداها بدون مسامحه عمل کندپدافند هوایی ایران دست به ماشه استنامگذاری سایت موشکی بانه به‌نام شهید «غلامرضا آقاجانی»برگزاری ستاد انتخابات گیلان با حضور دبیر ستاد انتخابات وزارت کشور
جديدترين عناوين
برگزاری نهمین نمایشگاه رایانه در گیلان تمام دانشگاه‌ها باید ماموریت‌گرا باشند تصاویر رژه خودروهای نظامی و انتظامی در بندر مرزی آستارا وجود 120 مدرسه نیمه تمام در گیلان برگزاری راهپیمایی ضدصهیونیستی در گیلان زنگ شکوفه‌های گیلان نواخته شد درمان بیماری ها با انگور سیاه راه اندازی مرکز نگهداری موقت بیماران اوتیسم در استان گیلان ساماندهی بانک اطلاعاتی نابینایان بهزیستی استان گیلان راه اندازی کلینیک تخصصی دیالیز در لنگرود پیکر افشین پرتو به خاک سپرده شد کشف محموله قاچاق چوب درختان جنگل های غرب گیلان در آستارا افزایش۳۰درصدی شهریه مهدهای کودک بهره برداری از بیمارستان‌های آستارا و رضوانشهر تا پایان سالجاری میراث فرهنگی گیلان اجازه تعرض به هیچ محوطه تاریخی را نمی‌دهد کشت دوم 90 هزار هکتار از شالیزارهای گیلان کشته شدن 50 نفر در جاده‌های گیلان وجود 80 گونه درختی در جنگل‌های هیرکانی گیلان افزایش گرایش جمعیت ایران به استان‌های شمالی جذب نیروهای حق‌التدریسی پیش دبستانی مناسب با نیاز استان‌ها نیست هشدار مدیریت بحران گیلان نسبت به بارش باران و احتمال آبگرفتگی معابر برگزاری دومین جشنواره « دریای دوستی کاسپین » در رشت گیلان نیازمند تاسیس آزمایشگاه نانوبیو تکنولوژی جریمه شدن پزشک جراح زیبایی در رشت کاهش 4تا 8 درجه‌ای دمای هوای گیلان پرورش راتون در 23 هزار هکتار از شالیزارهای گیلان برگزاری یادواره نخستین شهید فناوری اطلاعات گیلان برگزاری نخستین جشنواره حصیر گیلان وجود 200 عامل سرطان در تنباکوی قلیان برگزاری نمایشگاه الکامپ در گیلان
خبرهای‌برتر‌هفته