تبليغاتX
اخبار گیلان / Guilan News Agency/ یکشنبه، 3 شهریور، 1398


دوشنبه 24 آذر 1393 13:25:14    تعداد بازديد: 597    شناسه خبر: 13553    بخش: اجتماعی  نسخه چاپي
مخالفت فرماندار با انتخاب اعضا شورا به عنوان شهردار رشت
فرماندار رشت در خصوص انتخاب شهردار اظهار داشت: فردی باید سکان شهرداری رشت را بر عهده گیرد که از لحاظ تحصیلات و سواد علمی و تجربه اجرایی سرآمدتر بوده و امتحان خود را در گذشته پس داده باشد.


فرماندار رشت در خصوص انتخاب شهردار اظهار داشت: فردی باید سکان شهرداری رشت را بر عهده گیرد که از لحاظ تحصیلات و سواد علمی و تجربه اجرایی سرآمدتر بوده و امتحان خود را در گذشته پس داده باشد.

به گزارش ایلنا، فرماندار رشت گفت: با در نظر گرفتن جایگاه شورا و عدم تضعیف آن جایگاه در نزد مردم، به شورای شهر رشت کمک خواهیم کرد.

عیسی مهدوی در این شهرستان گفت: به روند تغییر شهردار در رشت انتقاد داریم. اما گذشته‌ها را فراموش کرده و در جهت گزینش شهرداری قوی و کار آمد برای شهر رشت به اعضای شورای اسلامی کمک می‌کنیم.

فرماندار رشت افزود: برکناری شهردار سابق رشت، چالش‌های جدی برای شهر به وجود آورد که این چالش‌ها به بدنه مدیریت شهری آسیب رساند.

وی بیان داشت: پیشنهاد ما به اعضای شورا در استیضاح محمد ابراهیم خلیلی، شهردار سابق رشت، این بود که ابتدا شخصی قوی‌تر از وی را انتخاب کنند تا شهر بدون شهردار نباشد و سپس به مسئله استیضاح بپردازند.

فرماندار رشت تصریح کرد: همه در حال حاضر باید به اعضای شورا کمک کنند تا بتوانند شهرداری با سابقه و تجربه بالای مدیریتی را انتخاب کنند تا بتواند در توسعه شهر موثر باشد.

وی با اشاره به علمی بودن اعضا شورای شهر رشت افزود: فردی باید سکان شهرداری رشت را بر عهده گیرد که از لحاظ تحصیلات و سواد علمی و تجربه اجرایی سرآمد‌تر باشد.

مهدوی نقش رسانه‌ها در جهت آرام نگه داشتن فضا و کمک به انتخاب شخص اصلح از سوی اعضای شورا را یک ضرورت دانست و بیان داشت: با توجه به جوان بودن برخی از اعضای شورا، بعید نیست دچار تند روی شوند.

فرماندار رشت برگزیدن یک شهردار قوی در جهت برقراری تعامل و ارتباطات گسترده درسطح ملی و استانی را موجب پیشرفت شهر دانست و افزود: دیگر برای شهر رشت جای آزمون و خطا درگزینش شهردار وجود ندارد که اعضای شورا در این فرصت باقی مانده باید قوی‌ترین فرد موجود در بین گزینه‌های فعلی را انتخاب کنند.

وی کمک به شورا در تمامی زمینه‌ها در تمام ایام را از سوی فرمانداری مورد اشاره قرار داد و بیان داشت: قطعا استاندار گیلان زیر بار انتخاب یکی از اعضای شورا، به‌عنوان شهردار نخواهد رفت و در این جهت همگان باید به برگزیده شدن شهرداری با تجربه کمک کنند.

مهدوی بیان داشت: شهرداری رشت نیازمند مدیریتی کار آمد است تا بتواند مشکلاتی از قبیل طرح جامع حمل و نقل و کاهش حجم ترافیک، ساماندهی معابر شهری و روان آب‌های سطحی و برطرف کردن مشکل دو رودخانه زرجوب و گوهر رود و فاضلاب شهری، طرح تفضیلی شهر و مسئله مهم مدیریت پسماند که با کمک استاندار و معاونت عمرانی در حال پیگیری است را با درایت و تلاش با مدیریت جهادی و کوشش شبانه روزی مرتفع کند.

وی ثبات در مدیریت شهری را خط قرمز خود بیان کرد و گفت: این خط قرمز به خاطر منافع مردم و مطالبات به حق آنان است.

مهدوی با اشاره به اینکه اگر شورا نتواند در گزینش شهرداری قوی موفق عمل کند با این خط قرمز مواجه شده و شاید به سرنوشت شورای قبلی در عدم کفایت و انحلال شورا دچار شود.

فرماندار رشت با بیان اینکه افکار عمومی پذیرای عدم ثبات در مدیریت شهری نیستند بیان داشت: میزان تجربه بالا و تعامل شهردار منتخب با اعضای شورا و مسئولین بسیار مهم است که باید مورد توجه اعضای شورا قرار گیرد.نظرات شما در مورد اين خبر
نام شما : (اختياري)
آدرس ايميل : (اختياري)
نظر شما :


تبلیغات
خبرهای‌اخير‌اين‌بخش
تعیین شعب ویژه برای برخورد قضایی با متخلفین سوزاندن کاهتمام دانشگاه‌ها باید ماموریت‌گرا باشندتصاویر رژه خودروهای نظامی و انتظامی در بندر مرزی آستاراوجود 120 مدرسه نیمه تمام در گیلانزنگ شکوفه‌های گیلان نواخته شددرمان بیماری ها با انگور سیاهراه اندازی مرکز نگهداری موقت بیماران اوتیسم در استان گیلان ساماندهی بانک اطلاعاتی نابینایان بهزیستی استان گیلان راه اندازی کلینیک تخصصی دیالیز در لنگرود پیکر افشین پرتو به خاک سپرده شد
جديدترين عناوين
برگزاری نهمین نمایشگاه رایانه در گیلان تمام دانشگاه‌ها باید ماموریت‌گرا باشند تصاویر رژه خودروهای نظامی و انتظامی در بندر مرزی آستارا وجود 120 مدرسه نیمه تمام در گیلان برگزاری راهپیمایی ضدصهیونیستی در گیلان زنگ شکوفه‌های گیلان نواخته شد درمان بیماری ها با انگور سیاه راه اندازی مرکز نگهداری موقت بیماران اوتیسم در استان گیلان ساماندهی بانک اطلاعاتی نابینایان بهزیستی استان گیلان راه اندازی کلینیک تخصصی دیالیز در لنگرود پیکر افشین پرتو به خاک سپرده شد کشف محموله قاچاق چوب درختان جنگل های غرب گیلان در آستارا افزایش۳۰درصدی شهریه مهدهای کودک بهره برداری از بیمارستان‌های آستارا و رضوانشهر تا پایان سالجاری میراث فرهنگی گیلان اجازه تعرض به هیچ محوطه تاریخی را نمی‌دهد کشت دوم 90 هزار هکتار از شالیزارهای گیلان کشته شدن 50 نفر در جاده‌های گیلان وجود 80 گونه درختی در جنگل‌های هیرکانی گیلان افزایش گرایش جمعیت ایران به استان‌های شمالی جذب نیروهای حق‌التدریسی پیش دبستانی مناسب با نیاز استان‌ها نیست هشدار مدیریت بحران گیلان نسبت به بارش باران و احتمال آبگرفتگی معابر برگزاری دومین جشنواره « دریای دوستی کاسپین » در رشت گیلان نیازمند تاسیس آزمایشگاه نانوبیو تکنولوژی جریمه شدن پزشک جراح زیبایی در رشت کاهش 4تا 8 درجه‌ای دمای هوای گیلان پرورش راتون در 23 هزار هکتار از شالیزارهای گیلان برگزاری یادواره نخستین شهید فناوری اطلاعات گیلان برگزاری نخستین جشنواره حصیر گیلان وجود 200 عامل سرطان در تنباکوی قلیان برگزاری نمایشگاه الکامپ در گیلان
خبرهای‌برتر‌هفته