تبليغاتX
اخبار گیلان / Guilan News Agency/ پنجشنبه، 23 آبان، 1398


دوشنبه 24 آذر 1393 13:33:16    تعداد بازديد: 1911    شناسه خبر: 13555    بخش: اجتماعی  نسخه چاپي
استفاده از یک دودکش شاخص در ساختمان ها بسیار خطر آفرین است
در برخی از ساختمان برای تخلیه دود های حاصل احتراق وسائل گرمایشی یک دودکش بزرگ در داخل ساختمان تعبیه شده و از هرطبقه هم یک انشعاب به این دودکش بزرگ متصل شده اند که این کار فوق العاده خطرناک بوده و کل ساختمان را نا ایمن کرده و موجب گاز گرفتگی همه ساکنان را فراهم می کند.


مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت گفت: به هیچ وجه نباید در ساختار ساختمان ها از یک دودکش شاخص برای خروج تمام گازهای حاصل از وسائل گاز سوز استفاده شود.

علی مقصودی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود:  متاسفانه در برخی از ساختمان مشاهده می شود برای تخلیه دود های حاصل احتراق وسائل گرمایشی یک دودکش بزرگ در داخل ساختمان تعبیه شده و از هرطبقه هم یک انشعاب به این دودکش بزرگ متصل شده اند که این کار فوق العاده خطر ناک بوده و کل ساختمان را نا ایمن کرده و موجب گاز گرفتگی همه ساکنان را فراهم می کند.

وی همچنین اظهارداشت: یکی از اصول اولیه دودکش ها این است که هر دودکش باید مستقل از دودکش های دیگر باشد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت در خصوص رویکرد و اقدامات پیشگیرانه این سازمان برای جلوگیری و یا کاهش حوادث گازگرفتگی گفت: گاز منوکسید کربن یکی از گازهای بسیار خطرناک و سمی است، سیستم عصبی بدن انسان را فلج و باعث مرگ افراد می شود.

وی در ادامه به مولفه اساسی گازگرفتگی ( منوکسید کربن) اشاره کرد و  افزود: یکی از مواردی که در شهرها بسیار رایج است، تغییر دکوراسیون داخلی منازل است.

مقصودی تصریح کرد: متاسفانه در این تغییر دکوراسیون برخی از پارامترها مثل محل نصب دودکش ها به خوبی رعایت نمی شود.

وی استفاده دودکش های مشترک در ساختمان ها را از دیگر  عوامل دانست و گفت: به هیچ وجه نباید در ساختار ساختمان ها از یک دودکش شاخص برای خروج تمام گازهای حاصل از وسائل گاز سوز استفاده شود.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت  اذعان داشت: استفاده از بخاری های غیر استاندارد ، بخاری های بدون دودکش و غیره از دیگر مولفه های گازگرفتگی ( منوکسید کربن) است.

وی تاکید کرد: در تمامی بخاری های نفتی ، گازی و دیگر وسائل گرمایشی استفاده از سیستم دودکش مناسب برای تخلیه گاز منوکسید کربن امری اجتناب ناپذیر است.

مقصودی در ادامه پیشگیری را مهمترین پارامتر در مواجه با گاز منوکسید کربن  دانست و گفت: با شروع فصل سرما تعداد حوادثی که مرتبط با استفاده از وسایل گرمایشی در اماکن مختلف است، افزایش می‌ یابد.

وی افزود: با اطلاع رسانی صحیح و به موقع و رشد آگاهی شهروندان از بروز بخشی از حوادثی که در این خصوص روی می‌ دهد می توان جلوگیری کرد.

 رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت یادآورشد: غیر استاندارد بودن برخی وسایل گرمایشی و تجهیزات مرتبط با این وسایل، رعایت نکردن مسایل ایمنی در ساختمان‌ ها، نقص در دود کش ها و غیره تاثیر قابل توجهی در بروز این گونه حوادث دارند.
تصاوير ديگر :
 

نظرات شما در مورد اين خبر
نام شما : (اختياري)
آدرس ايميل : (اختياري)
نظر شما :


تبلیغات
خبرهای‌اخير‌اين‌بخش
تعیین شعب ویژه برای برخورد قضایی با متخلفین سوزاندن کاهتمام دانشگاه‌ها باید ماموریت‌گرا باشندتصاویر رژه خودروهای نظامی و انتظامی در بندر مرزی آستاراوجود 120 مدرسه نیمه تمام در گیلانزنگ شکوفه‌های گیلان نواخته شددرمان بیماری ها با انگور سیاهراه اندازی مرکز نگهداری موقت بیماران اوتیسم در استان گیلان ساماندهی بانک اطلاعاتی نابینایان بهزیستی استان گیلان راه اندازی کلینیک تخصصی دیالیز در لنگرود پیکر افشین پرتو به خاک سپرده شد
جديدترين عناوين
برگزاری نهمین نمایشگاه رایانه در گیلان تمام دانشگاه‌ها باید ماموریت‌گرا باشند تصاویر رژه خودروهای نظامی و انتظامی در بندر مرزی آستارا وجود 120 مدرسه نیمه تمام در گیلان برگزاری راهپیمایی ضدصهیونیستی در گیلان زنگ شکوفه‌های گیلان نواخته شد درمان بیماری ها با انگور سیاه راه اندازی مرکز نگهداری موقت بیماران اوتیسم در استان گیلان ساماندهی بانک اطلاعاتی نابینایان بهزیستی استان گیلان راه اندازی کلینیک تخصصی دیالیز در لنگرود پیکر افشین پرتو به خاک سپرده شد کشف محموله قاچاق چوب درختان جنگل های غرب گیلان در آستارا افزایش۳۰درصدی شهریه مهدهای کودک بهره برداری از بیمارستان‌های آستارا و رضوانشهر تا پایان سالجاری میراث فرهنگی گیلان اجازه تعرض به هیچ محوطه تاریخی را نمی‌دهد کشت دوم 90 هزار هکتار از شالیزارهای گیلان کشته شدن 50 نفر در جاده‌های گیلان وجود 80 گونه درختی در جنگل‌های هیرکانی گیلان افزایش گرایش جمعیت ایران به استان‌های شمالی جذب نیروهای حق‌التدریسی پیش دبستانی مناسب با نیاز استان‌ها نیست هشدار مدیریت بحران گیلان نسبت به بارش باران و احتمال آبگرفتگی معابر برگزاری دومین جشنواره « دریای دوستی کاسپین » در رشت گیلان نیازمند تاسیس آزمایشگاه نانوبیو تکنولوژی جریمه شدن پزشک جراح زیبایی در رشت کاهش 4تا 8 درجه‌ای دمای هوای گیلان پرورش راتون در 23 هزار هکتار از شالیزارهای گیلان برگزاری یادواره نخستین شهید فناوری اطلاعات گیلان برگزاری نخستین جشنواره حصیر گیلان وجود 200 عامل سرطان در تنباکوی قلیان برگزاری نمایشگاه الکامپ در گیلان
خبرهای‌برتر‌هفته