تبليغاتX
اخبار گیلان / Guilan News Agency/ سه شنبه، 21 آبان، 1398


سه شنبه 25 آذر 1393 12:28:35    تعداد بازديد: 2261    شناسه خبر: 13564    بخش: اجتماعی  نسخه چاپي
بیاییم دست از پشت بیمارستان های خصوصی برداریم
چرا بیمارستانهای خصوصی از تاریخ 10 آذرماه 93 با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی ارائه سرویس به بیمه شدگان را قطع نموده در حالیکه در هیچ استانی این گونه عمل نشده است و قرارداد ارائه خدمات درمانی و بهداشتی این بیمارستان ها با برخی از بیمه ها تا 31 تیر ماه 1394 اعتبار دارد.


رئیس شورای هماهنگی بیمه های تکمیلی استان گیلان در گفتگو با ایسنا گفت: بیاییم دست از پشت بیمارستان های خصوصی برداریم و برای درمان بیماران تدبیر کنیم.

در پی مصاحبه مطبوعاتی چند روز گذشته رئیس هیات مدیره بیمارستان آریا و مسئولین دانشگاه علوم پزشکی درخصوص عدم همکاری بیمه های تکمیلی نسبت به قبول قراردادهای طبق تعرفه تعیین شده از سوی دولت، سید عبدالرضا حاجی وثوق رئیس شورای هماهنگی بیمه های تکمیلی استان گیلان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه گیلان، گفت: قطع ارتباط از طرف بیمارستانهای خصوصی رشت از تاریخ 10 آذرماه 93 بوده است و براساس مصوبه هیات وزیران در مورخه 1 مهرماه 1393 به شماره 74450، تعرفه خدمات بخش خصوصی در سال 93 معادل 380 هزار ریال تعیین شده است و با توجه به تبصره 2 همین مصوبه، ضرایب ریالی (k) تعرفه بخش خصوصی در هر استان و شهرستان های تابعه با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی و اجتماعی هر استان و بنا بر پیشنهاد سازمان نظام پزشکی، باید به تصویب شورای عالی بیمه سلامت کشور برسد که این موضوع به شورای پنج نفره در استان ها شامل نماینده دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان، نماینده سازمان نظام پزشکی، نماینده سازمان های بیمه گر پایه، نماینده بیمه مرکزی به عنوان نماینده بیمه های تکمیلی استان و معاون برنامه ریزی استاندار محول شد که در استان گیلان هنوز به جمع بندی نهایی نرسیده و متاسفانه همان نرخ 380 هزار ریال کشور، توسط نماینده دانشگاه علوم پزشکی گیلان اعلام شده که این امر با تحقق عدالت ناسازگاری دارد.

وی افزود: حال این سوال مطرح می شود که چرا بیمارستانهای خصوصی از تاریخ 10 آذرماه 93 با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی ارائه سرویس به بیمه شدگان را قطع نموده در حالیکه در هیچ استانی این گونه عمل نشده است.

وثوق ادامه داد: طبق تبصره 4 جلسه 56 شورای عالی بیمه خدمات درمانی کشور، کلیه خدمات بیمه ای از تاریخ 1 آبان ماه 93 لازم الاجرا بوده است و بیمه های تکمیلی با هر نرخی که به توافق برسند از تاریخ اعلام شده تعهد خواهند داشت.

رئیس شورای عالی بیمه های تکمیلی استان گیلان با اشاره به سطح اقتصادی مردم گیلان گفت: ضریب k براساس شاخصه های متوسط درآمد سالانه یک خانوار باید تعیین شود که گیلان در این خصوص در بخش شهری رتبه 12 و در بخش روستایی در رتبه 20 قرار دارد.

وثوق ادامه داد: متاسفانه بیمارستان های خصوصی در استان گیلان هر سال در تعیین این شرایط با پشتوانه دانشگاه علوم پزشکی باعث ایجاد تنش می شوند در حالیکه رئیس دانشگاه علوم پزشکی می توانستند با مدیریت تدبیری و ارسال یک نامه از عدم ارائه خدمات به مردم جلوگیری کنند، کاری که در استان های دیگر انجام شده است. این در حالیست که در حال حاضر بیمه شدگان باید هزینه های بیمارستان را نقدا پرداخت و سپس نسبت به دریافت هزینه به مراکز بیمه مراجعه نمایند که این خود نارضایتی را در پی دارد.

وی در حمایت از اقشار آسیب پذیر و کارگران و قشر پایین جامعه گفت: استان مازندران براساس شاخص های درآمد رتبه 4 کشور را دارد و شاخص (k ) را 36 هزار تومان درنظر گرفته است، آنگاه مدیران سلامت استان چگونه در گیلان با رتبه 12، 38 هزار تومان را اعلام می کنند، آن هم بدون تایید مقامات ذی صلاح، این عمل دانشگاه نشانه چیست؟

وثوق با تشریح خدمات مثبت دولت در حمایت از بیمارستان های دولتی و تدبیر وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص نگاه ویژه به جامعه پزشکی در راستای خدمات رسانی به مردم و بهره مندی از امکانات مناسب در بخش دولتی افزود: چند درصد از مردم از بیمارستانهای دولتی در این استان استفاده می کنند؟ چرا به دنبال بدبین کردن مردم هستیم، چرا دست از پشت بیمارستانهای خصوصی بر نمی داریم و برای سلامت مردم تدبیر نمی کنیم؟ مگر رسالت ما دفاع از حق مردم نیست؟ چرا با اختلاط موضوع ها و اطلاع رسانی نامناسب مردم را دچار مشکل می کنیم؟ شعار حمایت از مردم باید در عمل دیده شود نه در حد شعار بماند.

مدیر بیمه ایران در استان گیلان خاطرنشان کرد: اینجانب به نمایندگی از بیمه های تکمیلی استان از سه بیمارستان خصوصی رشت تقاضا دارم تا زمان تعیین تکلیف و نهایی شدن نرخ تعرفه ها، بیماران را با معرفی نامه همانند گذشته پذیرش نمایند و شرکت های بیمه متعهد خواهند بود تا نرخ توافقی را برای معرفی نامه های صادر شده عملی نمایند. همچنین از دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز طبق قول قبلی انتظار مساعدت و همیاری داریم تا در گیلان سرسبز همانند سایر استانهای کشور، بیماران برای درمان دچار مشکل نشوند و سیر درمانی خود را طی نمایند.

به گزارش ایسنا، عدم قطع خدمات رسانی در بخش بیمه های تکمیلی در برخی از بیمارستانهای خصوصی استان گیلان در حالی صورت می گیرد که قرارداد ارائه خدمات درمانی و بهداشتی این بیمارستان ها با برخی از بیمه ها تا 31 تیر ماه 1394 اعتبار دارد.


تصاوير ديگر :
 

نظرات شما در مورد اين خبر
نام شما : (اختياري)
آدرس ايميل : (اختياري)
نظر شما :


تبلیغات
خبرهای‌اخير‌اين‌بخش
تعیین شعب ویژه برای برخورد قضایی با متخلفین سوزاندن کاهتمام دانشگاه‌ها باید ماموریت‌گرا باشندتصاویر رژه خودروهای نظامی و انتظامی در بندر مرزی آستاراوجود 120 مدرسه نیمه تمام در گیلانزنگ شکوفه‌های گیلان نواخته شددرمان بیماری ها با انگور سیاهراه اندازی مرکز نگهداری موقت بیماران اوتیسم در استان گیلان ساماندهی بانک اطلاعاتی نابینایان بهزیستی استان گیلان راه اندازی کلینیک تخصصی دیالیز در لنگرود پیکر افشین پرتو به خاک سپرده شد
جديدترين عناوين
برگزاری نهمین نمایشگاه رایانه در گیلان تمام دانشگاه‌ها باید ماموریت‌گرا باشند تصاویر رژه خودروهای نظامی و انتظامی در بندر مرزی آستارا وجود 120 مدرسه نیمه تمام در گیلان برگزاری راهپیمایی ضدصهیونیستی در گیلان زنگ شکوفه‌های گیلان نواخته شد درمان بیماری ها با انگور سیاه راه اندازی مرکز نگهداری موقت بیماران اوتیسم در استان گیلان ساماندهی بانک اطلاعاتی نابینایان بهزیستی استان گیلان راه اندازی کلینیک تخصصی دیالیز در لنگرود پیکر افشین پرتو به خاک سپرده شد کشف محموله قاچاق چوب درختان جنگل های غرب گیلان در آستارا افزایش۳۰درصدی شهریه مهدهای کودک بهره برداری از بیمارستان‌های آستارا و رضوانشهر تا پایان سالجاری میراث فرهنگی گیلان اجازه تعرض به هیچ محوطه تاریخی را نمی‌دهد کشت دوم 90 هزار هکتار از شالیزارهای گیلان کشته شدن 50 نفر در جاده‌های گیلان وجود 80 گونه درختی در جنگل‌های هیرکانی گیلان افزایش گرایش جمعیت ایران به استان‌های شمالی جذب نیروهای حق‌التدریسی پیش دبستانی مناسب با نیاز استان‌ها نیست هشدار مدیریت بحران گیلان نسبت به بارش باران و احتمال آبگرفتگی معابر برگزاری دومین جشنواره « دریای دوستی کاسپین » در رشت گیلان نیازمند تاسیس آزمایشگاه نانوبیو تکنولوژی جریمه شدن پزشک جراح زیبایی در رشت کاهش 4تا 8 درجه‌ای دمای هوای گیلان پرورش راتون در 23 هزار هکتار از شالیزارهای گیلان برگزاری یادواره نخستین شهید فناوری اطلاعات گیلان برگزاری نخستین جشنواره حصیر گیلان وجود 200 عامل سرطان در تنباکوی قلیان برگزاری نمایشگاه الکامپ در گیلان
خبرهای‌برتر‌هفته