تبليغاتX
اخبار گیلان / Guilan News Agency/ جمعه، 29 شهریور، 1398


شنبه 29 آذر 1393 11:23:33    تعداد بازديد: 609    شناسه خبر: 13584    بخش: اجتماعی  نسخه چاپي
امروز شهردار رشت انتخاب می‌شود
اعضای شورای اسلامی شهر رشت این فرصت را به شهر می‌دهند تا طبق برنامه‌های ارائه شده کاندیداها، قوی‌ترین گزینه را به عنوان شهردار انتخاب کنند.


عضو شورای اسلامی شهر رشت به عزل شهردار این شهر در 22 مهر ماه امسال اشاره کرد و گفت: پس از 9 هفته امروز امیدواریم شهردار رشت انتخاب شود.

رضا رسولی  در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به کاندیداتوری هفت نفر برای تصدی شهرداری این شهر اظهار کرد: جلسه انتخاب شهردار از ساعت هشت صبح امروز در محل شورای شهر رشت آغاز می‌شود و هر کدام از کاندیداها مدت 15 دقیقه فرصت دارند تا برنامه خود را ارائه کنند.

وی ادامه داد: اعضای شورای اسلامی شهر رشت این فرصت را به شهر می‌دهند تا طبق برنامه‌های ارائه شده کاندیداها، قوی‌ترین گزینه را به عنوان شهردار انتخاب کنند.

رسولی با بیان اینکه بررسی برنامه کاندیداها زمان بسیاری نیاز دارد، تصریح کرد: نشست‌های گروهی و فردی اعضای شورای شهر رشت با کاندیداها در روزهای گذشته انجام شده تا بتوانند برنامه‌های آنها را زودتر دریافت کرده و مطالعه کنند.

عضو شورای اسلامی شهر رشت به وجود گزینه‌های خوب علمی، دارای سابقه اجرایی و دانش مرتبط با توسعه و شهرسازی بین کاندیداها اشاره کرد و افزود: محمدعلی ثابت‌قدم دارای دکترای شهرسازی است و آقای طالع دکترای مدیریت با گرایش توسعه دارد و دو نفر فعالیت‌هایی در سطح ملی داشتند.

وی با اشاره به اینکه اکنون تصویر واضحی در انتخاب گزینه مشخص وجود ندارد، بیان کرد: اعضای شورا با مطالعه برنامه و بر اساس صلاحیت افراد رای می‌دهند.

رسولی به اتفاق متفاوت این دوره شورای اسلامی شهر رشت نسبت به دوره‌های گذشته اشاره کرد و گفت: رسانه‌ها در این دوره نظرسنجی‌های خوبی داشتند و تحلیل‌ها منطقی است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه رسانه‌ها در این دوره شورا نظارت خوبی دارند، خاطرنشان کرد: بسیاری از رسانه‌ها به‌دور از جانب‌داری عمل کردند و ادامه این روند موجب می‌شود عملکرد 2.5 سال باقی‌مانده شورا منطبق‌تر با خواسته مردم باشد.

وی عزل شهردار سابق شهر رشت را در 22 مهر ماه امسال ذکر کرد و یادآور شد: مدت 9 هفته است که رشت بدون شهردار بوده و قانون اجازه می‌دهد، روند انتخاب شهردار مدت سه ماه باشد.

رسولی با بیان اینکه احراز شرایط عمومی و ابلاغ حکم شهردار توسط وزیر کشور زمان بسیاری طول می‌کشد، اظهار کرد: با احتساب زمان مذکور به نظر می‌رسد از نظر زمانی عقب باشیم.

عضو شورای اسلامی شهر رشت تصریح کرد: مردم منتظر نتیجه انتخاب شهردار از طرف شورا هستند و اراده جمعی اعضا بر این اساس است و امیدواریم در این جلسه شهردار رشت انتخاب شود.

نظرات شما در مورد اين خبر
نام شما : (اختياري)
آدرس ايميل : (اختياري)
نظر شما :


تبلیغات
خبرهای‌اخير‌اين‌بخش
تعیین شعب ویژه برای برخورد قضایی با متخلفین سوزاندن کاهتمام دانشگاه‌ها باید ماموریت‌گرا باشندتصاویر رژه خودروهای نظامی و انتظامی در بندر مرزی آستاراوجود 120 مدرسه نیمه تمام در گیلانزنگ شکوفه‌های گیلان نواخته شددرمان بیماری ها با انگور سیاهراه اندازی مرکز نگهداری موقت بیماران اوتیسم در استان گیلان ساماندهی بانک اطلاعاتی نابینایان بهزیستی استان گیلان راه اندازی کلینیک تخصصی دیالیز در لنگرود پیکر افشین پرتو به خاک سپرده شد
جديدترين عناوين
برگزاری نهمین نمایشگاه رایانه در گیلان تمام دانشگاه‌ها باید ماموریت‌گرا باشند تصاویر رژه خودروهای نظامی و انتظامی در بندر مرزی آستارا وجود 120 مدرسه نیمه تمام در گیلان برگزاری راهپیمایی ضدصهیونیستی در گیلان زنگ شکوفه‌های گیلان نواخته شد درمان بیماری ها با انگور سیاه راه اندازی مرکز نگهداری موقت بیماران اوتیسم در استان گیلان ساماندهی بانک اطلاعاتی نابینایان بهزیستی استان گیلان راه اندازی کلینیک تخصصی دیالیز در لنگرود پیکر افشین پرتو به خاک سپرده شد کشف محموله قاچاق چوب درختان جنگل های غرب گیلان در آستارا افزایش۳۰درصدی شهریه مهدهای کودک بهره برداری از بیمارستان‌های آستارا و رضوانشهر تا پایان سالجاری میراث فرهنگی گیلان اجازه تعرض به هیچ محوطه تاریخی را نمی‌دهد کشت دوم 90 هزار هکتار از شالیزارهای گیلان کشته شدن 50 نفر در جاده‌های گیلان وجود 80 گونه درختی در جنگل‌های هیرکانی گیلان افزایش گرایش جمعیت ایران به استان‌های شمالی جذب نیروهای حق‌التدریسی پیش دبستانی مناسب با نیاز استان‌ها نیست هشدار مدیریت بحران گیلان نسبت به بارش باران و احتمال آبگرفتگی معابر برگزاری دومین جشنواره « دریای دوستی کاسپین » در رشت گیلان نیازمند تاسیس آزمایشگاه نانوبیو تکنولوژی جریمه شدن پزشک جراح زیبایی در رشت کاهش 4تا 8 درجه‌ای دمای هوای گیلان پرورش راتون در 23 هزار هکتار از شالیزارهای گیلان برگزاری یادواره نخستین شهید فناوری اطلاعات گیلان برگزاری نخستین جشنواره حصیر گیلان وجود 200 عامل سرطان در تنباکوی قلیان برگزاری نمایشگاه الکامپ در گیلان
خبرهای‌برتر‌هفته