تبليغاتX
اخبار گیلان / Guilan News Agency/ سه شنبه، 21 آبان، 1398


شنبه 6 دی 1393 11:10:41    تعداد بازديد: 946    شناسه خبر: 13604    بخش: اجتماعی  نسخه چاپي
بیماران دیابتی گیلان شناسنامه‌دار می‌شوند
بیماران دیابتی گیلان شناسنامه‌دار می‌شوند.


رئیس انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی کشور از اجرای طرح بیماریابی دیابتی خانه به خانه در گیلان خبر داد و گفت: بیماران دیابتی گیلان شناسنامه‌دار می‌شوند.

شکور امیدی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به وجود بیماری قند در 10 درصد از جمعیت ایران اظهار کرد: هشت میلیون نفر در کشور مبتلا به بیماری دیابت هستند.

وی به شناسایی 3 میلیون و 600 هزار نفر بیمار دیابتی توسط انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی در کشور اشاره کرد و افزود: در هر خانواده پنج نفری تعداد دو نفر مبتلا به دیابت هستند.

امیدی دیابت را بیماری بدون درد خواند و بیان کرد: تمام اعضای بدن فرد دیابتی درگیر این بیماری است و با آزمایش ساده می‌توان متوجه وجود این بیماری شد.

بنیانگذار انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی کشور با اشاره به خسارت مادی سالانه 900 میلیارد تومانی بیماری دیابت در کشور، تصریح کرد: اگر میزان قند فرد در دو بار آزمایش بیشتر از 126 باشد آماده بیماری دیابت است.

وی شناسایی زودهنگام بیماری دیابت را سبب جلوگیری از عوارض دیگر عنوان کرد و گفت: خستگی بسیار، پر ادراری و ... نشان‌دهنده بیماری دیابت در فرد است.

امیدی با بیان اینکه افراد دارای وزن بسیار، فشار خون بالا و دارای والدین دیابتی بیشتر در معرض ابتلا به دیابت هستند، خاطرنشان کرد: دیابت در کشور به صورت سلیقه‌ای درمان می‌شود و به دنبال ایجاد شبکه درمان واحد در کشور هستیم.

رئیس انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی کشور به تاسیس این انجمن در سال 1373 اشاره کرد و افزود: اکنون انجمن مذکور بین‌المللی شده و در 9 کشور دنیا دفتر داریم.

وی همکاری نکردن بیمه‌ها را از مشکلات بیماران دیابتی برشمرد و افزود: بیمه‌ها در کشور تجاری فکر می‌کنند و به‌دنبال سود هستند اما پایه تاسیس بیمه‌ها در دنیا حمایتی است.

امیدی خواستار ارتقای وضعیت بهداشتی، درمانی و بیمارستانی در گیلان شد و بیان کرد: بیماران هنگام مراجعه به مراکز درمانی نباید نگرانی داشته باشند.

رئیس انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی کشور بر اعمال نظارت بر مراکز درمانی دولتی تاکید کرد و گفت: وجود تشکل‌های مردمی در کنار مراکز دولتی در ارائه خدمات به بیماران حائز اهمیت است.

وی با اشاره به وجود 270 هزار بیمار دیابتی در گیلان، تصریح کرد: تعداد 43 هزار نفر از بیماران مذکور تاکنون شناسایی شدند.

امیدی از اجرای طرح بیماریابی دیابتی خانه به خانه در گیلان خبر داد و اظهار کرد: طرح مذکور در راستای شناسنامه دار کردن بیماران دیابتی در این استان اجرا می‌شود.

*راه‌اندازی مرکز مشاوره بیماران دیابتی در کشور

رئیس انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی کشور، راه‌اندازی مرکز مشاوره بیماران دیابتی را از دیگر اقدام‌های این انجمن عنوان کرد و افزود: هفته آینده مرکز مشاوره مذکور دایر می‌شود.

وی ارائه راهکار به بیماران دیابتی را از اهداف راه‌اندازی مرکز مشاوره بیماران دیابتی دانست و خاطرنشان کرد: غذاهای رژیمی و بدون قند در کنترل بیماری دیابت بسیار تاثیرگذار است.

امیدی بیماری دیابت را جزو بیماری‌های خاص عنوان کرد و یادآور شد: مشکل بیماران مذکور باید با همکاری خیران برطرف شود.

بنیانگذار انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی کشور با بیان اینکه گروه آزمایش قند خون در ستاد نماز جمعه تهران مستقر شده است، تصریح کرد: گروه آزمایش قند خون به‌زودی در ستاد نماز جمعه شهر رشت مستقر می‌شود و با این روش می‌توانیم بیماران دیابتی را شناسایی کنیم.

نظرات شما در مورد اين خبر
نام شما : (اختياري)
آدرس ايميل : (اختياري)
نظر شما :


تبلیغات
خبرهای‌اخير‌اين‌بخش
تعیین شعب ویژه برای برخورد قضایی با متخلفین سوزاندن کاهتمام دانشگاه‌ها باید ماموریت‌گرا باشندتصاویر رژه خودروهای نظامی و انتظامی در بندر مرزی آستاراوجود 120 مدرسه نیمه تمام در گیلانزنگ شکوفه‌های گیلان نواخته شددرمان بیماری ها با انگور سیاهراه اندازی مرکز نگهداری موقت بیماران اوتیسم در استان گیلان ساماندهی بانک اطلاعاتی نابینایان بهزیستی استان گیلان راه اندازی کلینیک تخصصی دیالیز در لنگرود پیکر افشین پرتو به خاک سپرده شد
جديدترين عناوين
برگزاری نهمین نمایشگاه رایانه در گیلان تمام دانشگاه‌ها باید ماموریت‌گرا باشند تصاویر رژه خودروهای نظامی و انتظامی در بندر مرزی آستارا وجود 120 مدرسه نیمه تمام در گیلان برگزاری راهپیمایی ضدصهیونیستی در گیلان زنگ شکوفه‌های گیلان نواخته شد درمان بیماری ها با انگور سیاه راه اندازی مرکز نگهداری موقت بیماران اوتیسم در استان گیلان ساماندهی بانک اطلاعاتی نابینایان بهزیستی استان گیلان راه اندازی کلینیک تخصصی دیالیز در لنگرود پیکر افشین پرتو به خاک سپرده شد کشف محموله قاچاق چوب درختان جنگل های غرب گیلان در آستارا افزایش۳۰درصدی شهریه مهدهای کودک بهره برداری از بیمارستان‌های آستارا و رضوانشهر تا پایان سالجاری میراث فرهنگی گیلان اجازه تعرض به هیچ محوطه تاریخی را نمی‌دهد کشت دوم 90 هزار هکتار از شالیزارهای گیلان کشته شدن 50 نفر در جاده‌های گیلان وجود 80 گونه درختی در جنگل‌های هیرکانی گیلان افزایش گرایش جمعیت ایران به استان‌های شمالی جذب نیروهای حق‌التدریسی پیش دبستانی مناسب با نیاز استان‌ها نیست هشدار مدیریت بحران گیلان نسبت به بارش باران و احتمال آبگرفتگی معابر برگزاری دومین جشنواره « دریای دوستی کاسپین » در رشت گیلان نیازمند تاسیس آزمایشگاه نانوبیو تکنولوژی جریمه شدن پزشک جراح زیبایی در رشت کاهش 4تا 8 درجه‌ای دمای هوای گیلان پرورش راتون در 23 هزار هکتار از شالیزارهای گیلان برگزاری یادواره نخستین شهید فناوری اطلاعات گیلان برگزاری نخستین جشنواره حصیر گیلان وجود 200 عامل سرطان در تنباکوی قلیان برگزاری نمایشگاه الکامپ در گیلان
خبرهای‌برتر‌هفته