تبليغاتX
اخبار گیلان / Guilan News Agency/ سه شنبه، 21 آبان، 1398


یکشنبه 7 دی 1393 12:13:10    تعداد بازديد: 1981    شناسه خبر: 13621    بخش: اجتماعی  نسخه چاپي
بررسی طرح ایجاد ایستگاههای سلامت شهروندی در بوستانها
طرح ایجاد ایستگاههای سلامت شهروندی در بوستانها بررسی شد.


چهل و چهارمین جلسه ی کمیسیون بهداشت ، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی کلانشهر رشت با حضور اعضاء و مشاوران  روز گذشته در عمارت شورای شهر برگزار شد .

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه گیلان، دکتر فرانک پیشگر ریاست کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت در آغاز چهل و چهارمین جلسه ی کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی کلانشهر رشت اظهار کرد: برنامه هایی برای فعالیت کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر رشت تدوین شده است که این برنامه ها به اطلاع اعضای کمیسیون خواهد رسید .

وی با بیان این مطلب که کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی کلانشهر رشت باید دارای برنامه ای راهبردی باشد افزود: برنامه راهبردی تدوین خواهد شد تا از پراکندگی کاری جلوگیری شود .

پیشگر ادامه داد: کارگروههایی زیر نظر مشاورین کمیسیون بهداشت و محیط زیست برای انجام فعالیت های کارشناسانه در حوزه ی خدمات شهری ایجاد خواهد شد و این کمیته ها از وجود کارشناسان شهرداری و بخش خصوصی برای بررسی طرحهای مختلف بهره خواهند برد.

وی در زمینه ی برنامه راهبردی کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت گفت: پیش نویس این برنامه پس از تهیه در اختیار اعضاء و مشاورین قرار خواهد گرفت .

در ادامه دستور جلسه طرح ایجاد ایستگاههای سلامت شهروندی در پارک ها  توسط دبیر کمیسیون قرائت شد  و رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری کلانشهر رشت در زمینه ی این طرح عنوان کرد: بر اساس طرح ارایه شده، برنامه های بهداشتی با هدف پایش شهروندان در خصوص بیماریها در روزهای تعطیل در ساعات مشخص در پارک های شهر رشت انجام خواهد شد و شهرداری موظف است ظرف مدت یکماه جهت اجرای این طرح پس از تصویب آن اقدام کند .

وی افزود: اقدامات پایشی که در پارک ها انجام خواهد شد از قبیل کنترل قند خون، فشار خون، ویزیت رایگان و سایر اقدامات این چنینی خواهد بود .

در ادامه ی این جلسه دکتررضا جمشیدی چناری عضو کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی کلانشهر رشت در مورد طرح مزبور اظهار کرد: این طرح، طرح سازنده و خوبی است و اگر به نحوه صحیح اجرا شود نتایج بسیار خوبی را در پی خواهد داشت .

وی با بیان این مطلب که ارتقای سلامت شهروندی باید در راس فعالیت های شهری و بخش سلامت قرار گیرد گفت: استان گیلان به دلیل حجم بالای حوادث رانندگی و معضلات در بخش حمل و نقل نیازمند توجه بیشتر به مشکلات درمانی و فراهم کردن امکانات مناسب بیمارستانی و پزشکی در کلیه ی نقاط استان برای دسترسی بیماران و مصدومان است .

جمشیدی تاکید کرد: شهرداری ها می توانند در ارتقاء سلامت شهروندان و فرهنگ سازی در این زمینه نقش اساسی داشته باشند و برای ایجاد خانه های سلامت نیز ردیف بودجه ای در بودجه سالیانه در نظر گرفته شود .

سیدرضا موسوی روزان عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در این مورد افزود: برای اجرای این طرح می توان از ظرفیت NGO ها استفاده کرد و برای نهادینه کردن فرهنگ سلامت و خود مراقبتی در جامعه به شهروندان آموزشهایی را ارایه داد.

دکتر حجت نجف زاده رییس مرکز بهداشت شهرستان رشت، در خصوص طرح " ایجاد ایستگاههای سلامت شهروندی در پارک های رشت " افزود: مرکز بهداشت شهرستان رشت آماده ی هر گونه همکاری در خصوص طرح مزبور است اما باید این نکته مورد توجه کمیسیون محترم باشد که هر گونه پایشی نیازمند افراد و تجهیزات لازم است و باید تعامل ویژه ای برای انجام این فعالیت مثبت صورت گیرد.

وی عنوان کرد: پایش های این چنینی در سطح شهر و در ادارات و نهادهای اجرایی می تواند باعث تشخیص بهنگام بیماریها در افراد شود .

در ادامه ی این جلسه، مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری رشت با بیان این مطلب که سازمان پسماند شهرداری رشت فعالیت های مختلفی را در حوزه ی خدمات شهری به شهروندان ارایه می دهد گفت: یکی از فعالیت های روزمره این سازمان جمع آوری زباله از ساعت 9 شب الی 5 صبح است و به دنبال آن رفت و روب معابر و پاکسازی پل های غیر هم سطح و خیابانهاست.

مهندس مرتضی شریفی تاکید کرد: این سازمان نیازمند ماشین آلات مکانیزه برای رفت و روب پل های غیر هم سطح است چون در هیچ یک از کلانشهر ها دیگر از وجود نیروهای انسانی کارگری برای این امر استفاده نمی شود و در گذشته نیز باعث بروز حوادث برای این نیروها در رشت شده است .

وی با اشاره به اینکه در بحث لایروبی فاضلاب ها، شهرداری خدمات گسترده ای را به شهروندان ارایه کرد اذعان کرد: لایروبی چاههای فاضلاب توسط سازمان عمرانی شهرداری و پیمانکار محترم انجام شده است .

شریفی همچنین در زمینه ی اجرای طرح تفکیک از مبدا در شهر رشت گفت: این طرح از ابتدای آبان ماه سالجاری با جدیت بیشتری در حال انجام است و حدود 40 هزار خانوار تاکنون در زمینه ی تفکیک از مبدا توسط کارشناسان این سازمان مورد آموزش قرار گرفته اند .

وی همچنین از استقرار کانکس برای دریافت زباله های بازیافتی در مناطق 5 گانه شهر رشت خبر داد.

مدیرعامل سازمان پسماند شهر رشت در زمینه ی فعالیت های انجام شده در مرکز دفن سراوان گفت: نصب تابلوهای مکان نما، مسطح سازی و پوشش  مستمر زباله ها ی تخلیه شده، ایجاد سرویس بهداشتی برای کارکنان از اقدامات انجام شده در ماههای گذشته است.

ادامه ی گزارش عملکرد مدیرعامل سازمان پسماند به علت کمبود وقت به جلسه ی بعدی کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا موکول شد.نظرات شما در مورد اين خبر
نام شما : (اختياري)
آدرس ايميل : (اختياري)
نظر شما :


تبلیغات
خبرهای‌اخير‌اين‌بخش
تعیین شعب ویژه برای برخورد قضایی با متخلفین سوزاندن کاهتمام دانشگاه‌ها باید ماموریت‌گرا باشندتصاویر رژه خودروهای نظامی و انتظامی در بندر مرزی آستاراوجود 120 مدرسه نیمه تمام در گیلانزنگ شکوفه‌های گیلان نواخته شددرمان بیماری ها با انگور سیاهراه اندازی مرکز نگهداری موقت بیماران اوتیسم در استان گیلان ساماندهی بانک اطلاعاتی نابینایان بهزیستی استان گیلان راه اندازی کلینیک تخصصی دیالیز در لنگرود پیکر افشین پرتو به خاک سپرده شد
جديدترين عناوين
برگزاری نهمین نمایشگاه رایانه در گیلان تمام دانشگاه‌ها باید ماموریت‌گرا باشند تصاویر رژه خودروهای نظامی و انتظامی در بندر مرزی آستارا وجود 120 مدرسه نیمه تمام در گیلان برگزاری راهپیمایی ضدصهیونیستی در گیلان زنگ شکوفه‌های گیلان نواخته شد درمان بیماری ها با انگور سیاه راه اندازی مرکز نگهداری موقت بیماران اوتیسم در استان گیلان ساماندهی بانک اطلاعاتی نابینایان بهزیستی استان گیلان راه اندازی کلینیک تخصصی دیالیز در لنگرود پیکر افشین پرتو به خاک سپرده شد کشف محموله قاچاق چوب درختان جنگل های غرب گیلان در آستارا افزایش۳۰درصدی شهریه مهدهای کودک بهره برداری از بیمارستان‌های آستارا و رضوانشهر تا پایان سالجاری میراث فرهنگی گیلان اجازه تعرض به هیچ محوطه تاریخی را نمی‌دهد کشت دوم 90 هزار هکتار از شالیزارهای گیلان کشته شدن 50 نفر در جاده‌های گیلان وجود 80 گونه درختی در جنگل‌های هیرکانی گیلان افزایش گرایش جمعیت ایران به استان‌های شمالی جذب نیروهای حق‌التدریسی پیش دبستانی مناسب با نیاز استان‌ها نیست هشدار مدیریت بحران گیلان نسبت به بارش باران و احتمال آبگرفتگی معابر برگزاری دومین جشنواره « دریای دوستی کاسپین » در رشت گیلان نیازمند تاسیس آزمایشگاه نانوبیو تکنولوژی جریمه شدن پزشک جراح زیبایی در رشت کاهش 4تا 8 درجه‌ای دمای هوای گیلان پرورش راتون در 23 هزار هکتار از شالیزارهای گیلان برگزاری یادواره نخستین شهید فناوری اطلاعات گیلان برگزاری نخستین جشنواره حصیر گیلان وجود 200 عامل سرطان در تنباکوی قلیان برگزاری نمایشگاه الکامپ در گیلان
خبرهای‌برتر‌هفته