تبليغاتX
اخبار گیلان / Guilan News Agency/ یکشنبه، 31 شهریور، 1398


یکشنبه 18 مرداد 1394 12:44:24    تعداد بازديد: 432    شناسه خبر: 13663    بخش: اجتماعی  نسخه چاپي
تشکیل کمیته حمل و نقل هوایی در گیلان
مدیرکل فرودگاه گیلان از تشکیل کمیته حمل و نقل هوایی برای نخستین‌بار در کشور در استان خبر داد.


مدیرکل فرودگاه گیلان از تشکیل کمیته حمل و نقل هوایی برای نخستین‌بار در کشور در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، فتاح رضوانی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه سازمان هواپیمایی یکی از زیرمجموعه‌های وزارت راه و شهرسازی است، گفت: شرکت مادر تخصصی فرودگاه‌های کشور زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی محسوب می‌شود.

وی حمل و نقل هوایی را صنعتی مولد عنوان کرد و افزود: 58.1 میلیون نفر شغل مربوط به صنعت هوایی در جهان است.

رضوانی با بیان اینکه 8.7 میلیون نفر در جهان به طور مستقیم در صنعت هوایی مشغول به‌ کار هستند، تصریح کرد: 9.8 میلیون نفر به طور غیرمستقیم در صنعت هوایی در جهان فعالیت می‌کنند.

مدیرکل فرودگاه بین‌المللی سردار جنگل رشت به جابه‌جایی سه میلیارد نفر مسافر سالانه در جهان اشاره کرد و ادامه داد: سالانه 606 میلیارد دلار منافع ناخالص جهان از طریق حمل و نقل هوایی کسب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه پنج درصد از جابه‌جایی مسافر در کشور از طریق هوایی انجام می‌شود، اضافه کرد: فرودگاه بین‌المللی سردار جنگل رشت ظرفیت سرویس‌دهی به 100 پرواز در 24 ساعت شبانه‌روز را دارد.

رضوانی فرودگاه گیلان را یکی از فرودگاه‌های پراهمیت و با تجهیزات کامل ناوبری در کشور برشمرد و خاطرنشان کرد: فرودگاه مذکور به صورت درآمد هزینه‌ای اداره می‌شود.

مدیرکل فرودگاه گیلان نسبت درآمد به هزینه این فرودگاه را یک به هفت خواند و یادآور شد: مبلغ مذکور از طریق شرکت مادر تخصصی فرودگاه‌های کشور تامین می‌شود.

وی با بیان اینکه 74 میلیارد تومان برای زیرساخت فرودگاهی در بخش عملیات‌های هوانوردی و فرودگاهی تاکنون در فرودگاه بین‌المللی سردار جنگل رشت هزینه شده است، ادامه داد: اختصاص اعتبارات استانی به پروژه‌های فرودگاه مذکور کمتر از سه درصد است.

رضوانی فرودگاه گیلان را از داشتن اعتبارات استانی محروم عنوان کرد و افزود: فرودگاه مذکور از محل منابع ملی اعتبار ندارد و این موضوع یکی از چالش‌های آن محسوب می‌شود.

مدیرکل فرودگاه سردار جنگل رشت از تشکیل کمیته حمل و نقل هوایی برای نخستین‌بار در کشور در گیلان خبر داد و تصریح کرد: چالش‌های فرودگاه مذکور از طریق کمیته مذکور در حال پیگیری است.

وی در ادامه خبرنگاران را رسولان و دیپلمات‌های اندیشه مردم دانست و خاطرنشان کرد: خبرنگاران در بخش صنعت حمل و نقل هوایی باید به طور علمی موضوع‌ها را دنبال کنند.

رضوانی خبرنگاران را امین افکار جامعه توصیف کرد و گفت: اصحاب رسانه باید اخبار تهیه شده را به طور دقیق و بدون کم و کاست به مردم ارائه کنند.


تصاوير ديگر :
 

نظرات شما در مورد اين خبر
نام شما : (اختياري)
آدرس ايميل : (اختياري)
نظر شما :


تبلیغات
خبرهای‌اخير‌اين‌بخش
تعیین شعب ویژه برای برخورد قضایی با متخلفین سوزاندن کاهتمام دانشگاه‌ها باید ماموریت‌گرا باشندتصاویر رژه خودروهای نظامی و انتظامی در بندر مرزی آستاراوجود 120 مدرسه نیمه تمام در گیلانزنگ شکوفه‌های گیلان نواخته شددرمان بیماری ها با انگور سیاهراه اندازی مرکز نگهداری موقت بیماران اوتیسم در استان گیلان ساماندهی بانک اطلاعاتی نابینایان بهزیستی استان گیلان راه اندازی کلینیک تخصصی دیالیز در لنگرود پیکر افشین پرتو به خاک سپرده شد
جديدترين عناوين
برگزاری نهمین نمایشگاه رایانه در گیلان تمام دانشگاه‌ها باید ماموریت‌گرا باشند تصاویر رژه خودروهای نظامی و انتظامی در بندر مرزی آستارا وجود 120 مدرسه نیمه تمام در گیلان برگزاری راهپیمایی ضدصهیونیستی در گیلان زنگ شکوفه‌های گیلان نواخته شد درمان بیماری ها با انگور سیاه راه اندازی مرکز نگهداری موقت بیماران اوتیسم در استان گیلان ساماندهی بانک اطلاعاتی نابینایان بهزیستی استان گیلان راه اندازی کلینیک تخصصی دیالیز در لنگرود پیکر افشین پرتو به خاک سپرده شد کشف محموله قاچاق چوب درختان جنگل های غرب گیلان در آستارا افزایش۳۰درصدی شهریه مهدهای کودک بهره برداری از بیمارستان‌های آستارا و رضوانشهر تا پایان سالجاری میراث فرهنگی گیلان اجازه تعرض به هیچ محوطه تاریخی را نمی‌دهد کشت دوم 90 هزار هکتار از شالیزارهای گیلان کشته شدن 50 نفر در جاده‌های گیلان وجود 80 گونه درختی در جنگل‌های هیرکانی گیلان افزایش گرایش جمعیت ایران به استان‌های شمالی جذب نیروهای حق‌التدریسی پیش دبستانی مناسب با نیاز استان‌ها نیست هشدار مدیریت بحران گیلان نسبت به بارش باران و احتمال آبگرفتگی معابر برگزاری دومین جشنواره « دریای دوستی کاسپین » در رشت گیلان نیازمند تاسیس آزمایشگاه نانوبیو تکنولوژی جریمه شدن پزشک جراح زیبایی در رشت کاهش 4تا 8 درجه‌ای دمای هوای گیلان پرورش راتون در 23 هزار هکتار از شالیزارهای گیلان برگزاری یادواره نخستین شهید فناوری اطلاعات گیلان برگزاری نخستین جشنواره حصیر گیلان وجود 200 عامل سرطان در تنباکوی قلیان برگزاری نمایشگاه الکامپ در گیلان
خبرهای‌برتر‌هفته