تبليغاتX
اخبار گیلان / Guilan News Agency/ چهارشنبه، 27 شهریور، 1398


چهارشنبه 11 شهریور 1394 11:57:35    تعداد بازديد: 504    شناسه خبر: 13784    بخش: اجتماعی  نسخه چاپي
وضعیت زباله در انزلی به شرایط اضطراری رسیده است
علیرغم اینکه انزلی تنها شهر گیلان است که از طرح جامع مدیریت پسماند برخوردار است اما متاسفانه وضعیت زباله در این شهرستان به حالت اضطرار رسیده است.


مدیر اداره بازیافت شهرداری بندر انزلی اعلام کرد: علیرغم اینکه انزلی تنها شهر گیلان است که از طرح جامع مدیریت پسماند برخوردار است اما متاسفانه وضعیت زباله در این شهرستان به حالت اضطرار رسیده است.

به گزارش خبرنگار مهر، شهرام توانا درجلسه کمیته مدیریت پسماند، با اشاره به اینکه سالیانه حدود ۱۶۰ تن زباله به کارخانه کمپوست انزلی وارد می شود گفت: متاسفانه این کارخانه به دلیل پرداخت نشدن به موقع مبلغ قراردادی که با بخشداری مرکزی داشته، بامشکل تامین بودجه برای هزینه های ماهیانه مواجه شده است.

وی با اشاره به قرارداد منعقد شده با بخشداری درخصوص جمع آوری زباله از روستاها اظهار کرد: مطابق این قرارداد هزینه هرکیلو زباله برای روستاها ۳۰ تومان محاسبه می شود که اگر از این منبع درآمد، ماهیانه ۱۰ میلیون تومان به کارخانه تزریق شود این کارخانه می تواند به فعالیت خود ادامه دهد.

توانا همچنین با اشاره به لزوم توسعه مساحت کارخانه کمپوست انزلی تصریح کرد: متاسفانه وضعیت زباله در انزلی به نقطه اضطرار رسیده که این امر لزوم توسعه کارخانه کمپوست و الحاق بخشی از زمین های اطراف را به مساحت کارخانه بیش از پیش مشخص می کند.

وی ادامه داد: با وضعیت موجود اگر تا پایان شهریور وضعیت گسترش کارخانه به نتیجه نرسد، جایی برای دفن اضافات زباله بازیافتی (ریجکت) نخواهیم داشت.

توانا با اشاره به اینکه با استفاده از اعتبارات سازمان شهرداری‌ها دستگاه پرس ریجکت خریداری شده، اظهار کرد:با خرید این دستگاه فقط می توانیم درحال حاضر پسماند زباله های بازیافت شده را بصورت عمودی انباشته کنیم.

در ادامه این جلسه رئیس اداره محیط زیست انزلی نیز با اشاره به اینکه طرح ملی سواحل پاک از موارد مورد تاکید استاندار است گفت: وضعیت زباله در انزلی شرایط بحرانی دارد اما به طور حتم به وضعیت اضطرار نرسیده است.

اکبرمیغی تصریح کرد: وضعیت مدیریت پسماند در انزلی خوب است و به نسبت شهرهای دیگر استان در شرایط بهتری قرار دارد.

وی تاکید کرد: برای رسیدن به نقطه مطلوب باید درباره روش های اجرایی طرح تفکیک زباله از مبدا آسیب شناسی دقیق و علمی انجام شود.

نظرات شما در مورد اين خبر
نام شما : (اختياري)
آدرس ايميل : (اختياري)
نظر شما :


تبلیغات
خبرهای‌اخير‌اين‌بخش
تعیین شعب ویژه برای برخورد قضایی با متخلفین سوزاندن کاهتمام دانشگاه‌ها باید ماموریت‌گرا باشندتصاویر رژه خودروهای نظامی و انتظامی در بندر مرزی آستاراوجود 120 مدرسه نیمه تمام در گیلانزنگ شکوفه‌های گیلان نواخته شددرمان بیماری ها با انگور سیاهراه اندازی مرکز نگهداری موقت بیماران اوتیسم در استان گیلان ساماندهی بانک اطلاعاتی نابینایان بهزیستی استان گیلان راه اندازی کلینیک تخصصی دیالیز در لنگرود پیکر افشین پرتو به خاک سپرده شد
جديدترين عناوين
برگزاری نهمین نمایشگاه رایانه در گیلان تمام دانشگاه‌ها باید ماموریت‌گرا باشند تصاویر رژه خودروهای نظامی و انتظامی در بندر مرزی آستارا وجود 120 مدرسه نیمه تمام در گیلان برگزاری راهپیمایی ضدصهیونیستی در گیلان زنگ شکوفه‌های گیلان نواخته شد درمان بیماری ها با انگور سیاه راه اندازی مرکز نگهداری موقت بیماران اوتیسم در استان گیلان ساماندهی بانک اطلاعاتی نابینایان بهزیستی استان گیلان راه اندازی کلینیک تخصصی دیالیز در لنگرود پیکر افشین پرتو به خاک سپرده شد کشف محموله قاچاق چوب درختان جنگل های غرب گیلان در آستارا افزایش۳۰درصدی شهریه مهدهای کودک بهره برداری از بیمارستان‌های آستارا و رضوانشهر تا پایان سالجاری میراث فرهنگی گیلان اجازه تعرض به هیچ محوطه تاریخی را نمی‌دهد کشت دوم 90 هزار هکتار از شالیزارهای گیلان کشته شدن 50 نفر در جاده‌های گیلان وجود 80 گونه درختی در جنگل‌های هیرکانی گیلان افزایش گرایش جمعیت ایران به استان‌های شمالی جذب نیروهای حق‌التدریسی پیش دبستانی مناسب با نیاز استان‌ها نیست هشدار مدیریت بحران گیلان نسبت به بارش باران و احتمال آبگرفتگی معابر برگزاری دومین جشنواره « دریای دوستی کاسپین » در رشت گیلان نیازمند تاسیس آزمایشگاه نانوبیو تکنولوژی جریمه شدن پزشک جراح زیبایی در رشت کاهش 4تا 8 درجه‌ای دمای هوای گیلان پرورش راتون در 23 هزار هکتار از شالیزارهای گیلان برگزاری یادواره نخستین شهید فناوری اطلاعات گیلان برگزاری نخستین جشنواره حصیر گیلان وجود 200 عامل سرطان در تنباکوی قلیان برگزاری نمایشگاه الکامپ در گیلان
خبرهای‌برتر‌هفته