تبليغاتX
اخبار گیلان / Guilan News Agency/ چهارشنبه، 27 شهریور، 1398


پنجشنبه 29 مهر 1389 10:10:39    تعداد بازديد: 1141    شناسه خبر: 4944    بخش: کتاب گیلان  نسخه چاپي
انتشار کتاب «حریم عفت» در گیلان
معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی گیلان گفت: کتاب «حریم عفت» با بررسی جایگاه زن از دیدگاه قرآن در گیلان منتشر می‌شود.


معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی گیلان گفت: کتاب «حریم عفت» با بررسی جایگاه زن از دیدگاه قرآن در گیلان منتشر می‌شود.

حجت‌الاسلام سیدحسین گلمیرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت هدف از انتشار این کتاب را آشنایی بیشتر زنان و دختران نسل حاضر از جایگاه واقعی خود بیان کرد.
وی ادامه داد: در این کتاب به 19 موضوع محوری درباره جایگاه زن از نظر آیات قرآنی اشاره شده است.
گلمیرزاده با بیان اینکه خداوند بالاترین جایگاه را به دختران و زنان داده است، تصریح کرد: دختران باید جایگاه خود را بیشتر بشناسند.
نویسنده کتاب «حریم عفت» آشنایی دختران با آموزه‌های دینی و تعالیم اسلامی را بسیار موثر برشمرد و خاطرنشان کرد: از آنجا که هر انسانی موقع تولد فطرتاً خداجو‌ست، با فراهم کردن محیطی امن و دینی باید فرزندان را هدایت کنیم.
وی با اشاره به اینکه در انجام هر دستور خداوند پیامی نهفته است، افزود: رعایت حجاب و عفاف برای زن امنیت ایجاد می‌کند در حالی که توجه نداشتن به این موضوع در غرب آسیب‌های اجتماعی فراوانی به بار آورده است.
گلمیرزاده به برخی دیدگاه‌ها از نظر غرب و اسلام به جامعه زنان اشاره کرد و گفت: در غرب نگاه کالایی به زنان رواج دارد در حالی که خداوند دختر را حسنه‌ای برای پدر و مادر می‌داند و توجه و عنایت به دختران در اسلام بسیار سفارش شده است.
معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی گیلان تقوای الهی را برترین نعمت از طرف خداوند دانست و تاکید کرد: زنان با درک جایگاه خود به مرتبه‌ای رفیع و بزرگ می‌رسند.
وی این عمل در غرب را زنده به‌گور کردن به روش مدرن خواند و بیان داشت: سلب جایگاه واقعی و هویت دختران بزرگ‌ترین آسیبی است که باید دختران را از آن حفظ کرد.
گلمیرزاده با اشاره به آسیب‌های اجتماعی خاطرنشان کرد: با توجه به هجمه‌های فرهنگی در عصر اطلاعات و تکنولوژی، عمل به آموزه‌های دینی و نظارت والدین بر فرزندان می‌تواند جامعه را در مقابل این آسیب‌ها حفظ کند.
معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی گیلان برنامه‌ریزی مسئولان را دومین اولویت مهم عنوان کرد و اظهار داشت: مراکز علمی، دانشگاهی و سازمان‌های فرهنگی می‌توانند جوانان به‌ویژه دختران را از این آسیب‌ها حفظ کنند.
وی تقلید کورکورانه از فرهنگ غرب را یکی دیگر از آسیب‌ها نامید و تصریح کرد: با مطالعه در فرهنگ غرب به وضوح می‌بینیم مشکلات اجتماعی و خانوادگی در آن جامعه وجود دارد.
گلمیرزاده استفاده از الگوهای اسلامی برای جوانان و معرفی این الگوها را بسیار ضروری عنوان کرد و افزود: اسلام از نظر تنوع و جاذبه بهترین الگوها محسوب می‌شود.
معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی گیلان گفت: با معرفی این الگوها از طریق برنامه‌های فرهنگی و کتاب‌های دینی می‌توانیم جوانان را از الگوهای کاذب غربی محافظت کنیم. نظرات شما در مورد اين خبر
نام شما : (اختياري)
آدرس ايميل : (اختياري)
نظر شما :


تبلیغات
خبرهای‌اخير‌اين‌بخش
فک خزری به 100 هزار قلاده کاهش پیدا کردانتشار دایرة‌المعارف شهدای گیلان منتشر می‌شود انتشارکتاب دو کتاب در گیلانانتشار کتاب «بررسی و طبقه بندی ضرب المثل های گیلکی» رونمایی از کتاب'الفبای معرفت' به مناسبت سوم خرداد رونمایی کتاب ره یافتگان وصال و کتاب هم رنگ ایمان «نخ نخ‌ نمای» شاعر گیلانی آماده چاپ شدکتاب گیلان: سه رساله از کوشیار گیلانیانتشار کتاب از «سطرها و نشانه ‏ها» انتشار کتاب «روزهای بی تقویم» در گیلان
جديدترين عناوين
برگزاری نهمین نمایشگاه رایانه در گیلان تمام دانشگاه‌ها باید ماموریت‌گرا باشند تصاویر رژه خودروهای نظامی و انتظامی در بندر مرزی آستارا وجود 120 مدرسه نیمه تمام در گیلان برگزاری راهپیمایی ضدصهیونیستی در گیلان زنگ شکوفه‌های گیلان نواخته شد درمان بیماری ها با انگور سیاه راه اندازی مرکز نگهداری موقت بیماران اوتیسم در استان گیلان ساماندهی بانک اطلاعاتی نابینایان بهزیستی استان گیلان راه اندازی کلینیک تخصصی دیالیز در لنگرود پیکر افشین پرتو به خاک سپرده شد کشف محموله قاچاق چوب درختان جنگل های غرب گیلان در آستارا افزایش۳۰درصدی شهریه مهدهای کودک بهره برداری از بیمارستان‌های آستارا و رضوانشهر تا پایان سالجاری میراث فرهنگی گیلان اجازه تعرض به هیچ محوطه تاریخی را نمی‌دهد کشت دوم 90 هزار هکتار از شالیزارهای گیلان کشته شدن 50 نفر در جاده‌های گیلان وجود 80 گونه درختی در جنگل‌های هیرکانی گیلان افزایش گرایش جمعیت ایران به استان‌های شمالی جذب نیروهای حق‌التدریسی پیش دبستانی مناسب با نیاز استان‌ها نیست هشدار مدیریت بحران گیلان نسبت به بارش باران و احتمال آبگرفتگی معابر برگزاری دومین جشنواره « دریای دوستی کاسپین » در رشت گیلان نیازمند تاسیس آزمایشگاه نانوبیو تکنولوژی جریمه شدن پزشک جراح زیبایی در رشت کاهش 4تا 8 درجه‌ای دمای هوای گیلان پرورش راتون در 23 هزار هکتار از شالیزارهای گیلان برگزاری یادواره نخستین شهید فناوری اطلاعات گیلان برگزاری نخستین جشنواره حصیر گیلان وجود 200 عامل سرطان در تنباکوی قلیان برگزاری نمایشگاه الکامپ در گیلان
خبرهای‌برتر‌هفته