تبليغاتX
اخبار گیلان / Guilan News Agency/ سه شنبه، 21 آبان، 1398


پنجشنبه 29 اردیبهشت 1390 14:02:41    تعداد بازديد: 1889    شناسه خبر: 6631    بخش: کتاب گیلان  نسخه چاپي
تالیف دو کتاب جدید در دانشگاه گیلان
کتاب «جنگل شناسی جنگل های خارج از شمال در ایران» توسط دکتر طاهری آبکنار عضو هیأت علمی گروه جنگلداری دانشکده منابع طبیعی و کتاب «سیستمهای خرید، انبارداری و توزیع» توسط دکتر قلی زاده عضو هیأت علمی گروه مدیریت به چاپ رسید.


کتاب «جنگل شناسی جنگل های خارج از شمال در ایران» توسط دکتر طاهری آبکنار عضو هیأت علمی گروه جنگلداری دانشکده منابع طبیعی و کتاب «سیستمهای خرید، انبارداری و توزیع» توسط دکتر قلی زاده عضو هیأت علمی گروه مدیریت به چاپ رسید.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه خزر کتاب «جنگل شناسی جنگل های خارج از شمال در ایران» به عنوان کتاب درسی در دوره کارشناسی ارشد جنگلداری برای اولین بار در کشور تهیه شده است.

در این اثر 27 استان کشور که در منطقه غیر از شمال قرار دارند به تفکیک مورد بررسی و تحلیل از جهت منابع جنگلی قرار گرفته اند. علاوه بر دانشجویان جنگلداری این کتاب می تواند در رشته های جغرافیا، زیست شناسی و گردشگری نیز مورد استفاده قرار گیرد.

همچنین کتاب «سیستمهای خرید، انبارداری و توزیع (مدیریت تدارکات) » در ده فصل سازماندهی شده که از تبیین مفاهیم و کلیات در فصل اول شروع و پس از تبیین مفهوم برنامه ریزی خرید در فصل دوم به چگونگی انجام مذاکره در فصل سوم می پردازد.

از آنجائیکه در منابع موجود به مفهوم گمرک و بیمه که از مباحث اساسی خرید است توجه کمتری شده است، در فصل چهارم به این موضوع پرداخته شده و با توجه به توسعه روز افزون صادرات،خرید خارجی از اهمیت بیشتر برخوردار می گردد، که در فصل پنجم عملیات خرید خارجی مد نظر قرار گرفته تا فصل پنجم مباحث خرید تکمیل می گردد.

فصل ششم این کتاب نیز به انبار و اموال می پردازد. در فصل هفتم کارکرد "سیستم های  اطلاعاتی انبار" تشریح شده و در فصل نهم با ارزشیابی و کنترل موجودی آشنا می شویم که مدیریت انبار متکی به آنهاست. فصل دهم هم به رویکرد نوین در انبار یعنی JIT  و تاثیر آن بر خرید و انبارداری می پردازد.


تصاوير ديگر :
   

نظرات شما در مورد اين خبر
نام شما : (اختياري)
آدرس ايميل : (اختياري)
نظر شما :


تبلیغات
خبرهای‌اخير‌اين‌بخش
فک خزری به 100 هزار قلاده کاهش پیدا کردانتشار دایرة‌المعارف شهدای گیلان منتشر می‌شود انتشارکتاب دو کتاب در گیلانانتشار کتاب «بررسی و طبقه بندی ضرب المثل های گیلکی» رونمایی از کتاب'الفبای معرفت' به مناسبت سوم خرداد رونمایی کتاب ره یافتگان وصال و کتاب هم رنگ ایمان «نخ نخ‌ نمای» شاعر گیلانی آماده چاپ شدکتاب گیلان: سه رساله از کوشیار گیلانیانتشار کتاب از «سطرها و نشانه ‏ها» انتشار کتاب «روزهای بی تقویم» در گیلان
جديدترين عناوين
برگزاری نهمین نمایشگاه رایانه در گیلان تمام دانشگاه‌ها باید ماموریت‌گرا باشند تصاویر رژه خودروهای نظامی و انتظامی در بندر مرزی آستارا وجود 120 مدرسه نیمه تمام در گیلان برگزاری راهپیمایی ضدصهیونیستی در گیلان زنگ شکوفه‌های گیلان نواخته شد درمان بیماری ها با انگور سیاه راه اندازی مرکز نگهداری موقت بیماران اوتیسم در استان گیلان ساماندهی بانک اطلاعاتی نابینایان بهزیستی استان گیلان راه اندازی کلینیک تخصصی دیالیز در لنگرود پیکر افشین پرتو به خاک سپرده شد کشف محموله قاچاق چوب درختان جنگل های غرب گیلان در آستارا افزایش۳۰درصدی شهریه مهدهای کودک بهره برداری از بیمارستان‌های آستارا و رضوانشهر تا پایان سالجاری میراث فرهنگی گیلان اجازه تعرض به هیچ محوطه تاریخی را نمی‌دهد کشت دوم 90 هزار هکتار از شالیزارهای گیلان کشته شدن 50 نفر در جاده‌های گیلان وجود 80 گونه درختی در جنگل‌های هیرکانی گیلان افزایش گرایش جمعیت ایران به استان‌های شمالی جذب نیروهای حق‌التدریسی پیش دبستانی مناسب با نیاز استان‌ها نیست هشدار مدیریت بحران گیلان نسبت به بارش باران و احتمال آبگرفتگی معابر برگزاری دومین جشنواره « دریای دوستی کاسپین » در رشت گیلان نیازمند تاسیس آزمایشگاه نانوبیو تکنولوژی جریمه شدن پزشک جراح زیبایی در رشت کاهش 4تا 8 درجه‌ای دمای هوای گیلان پرورش راتون در 23 هزار هکتار از شالیزارهای گیلان برگزاری یادواره نخستین شهید فناوری اطلاعات گیلان برگزاری نخستین جشنواره حصیر گیلان وجود 200 عامل سرطان در تنباکوی قلیان برگزاری نمایشگاه الکامپ در گیلان
خبرهای‌برتر‌هفته