لينک خبر : http://gilannews.ir/11616.htmlتاريخ خبر : دوشنبه، 10 تیر، 1392

انتشار کتاب «آشنایی بیشتر با اعداد و حروف بر اساس الهامات» در رشت
با هدف جذب اندیشه‌ها به دین اسلام کتاب «آشنایی بیشتر با اعداد و حروف بر اساس الهامات» در رشت منتشر می‌شود.

کتاب «آشنایی بیشتر با اعداد و حروف بر اساس الهامات» با هدف جذب اندیشه‌های مردم به دین مبین اسلام سه ماه دیگر در رشت منتشر و عرضه می‌شود.

نویسنده کتاب «آشنایی بیشتر با اعداد و حروف بر اساس الهامات» در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت درباره اهداف نگارش این کتاب اظهار کرد: جذب اندیشه‌های مردم به دین مبین اسلام از اهداف نگارش این کتاب است.

سید احمد نقیبی‌جلالی، احترام به اعتقادات اسلامی، ترویج معنویات در زندگی روزمره مردم و عشق به ائمه اطهار (ع) به ویژه امام حسین را از اهداف دیگر نگارش این کتاب عنوان کرد.

وی افزود: کتاب مذکور با مجوز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در 48 صفحه توسط انتشارات بلوری منتشر و در سه ماه آینده به بازار عرضه می‌شود.

این نویسنده با بیان اینکه کتاب «آشنایی بیشتر با اعداد و حروف بر اساس الهامات» در 100 جلد نوشته شده است، تصریح کرد: جلد نخست آن تا سه ماه دیگر وارد بازار می‌شود و به دنبال آن جلدهای دیگر نیز منتشر می‌شوند.

وی اذعان کرد: در این کتاب نقش اعداد و حروف بر اساس الهامات در معنویات زندگی روزمره انسان به رشته تحریر کشیده شده است و اگر به کف دو دست خود نگاه کنیم در کف دست چپ عدد 81 و در کف دست راست عدد 18 قابل مشاهده است که از تفاضل این دو عدد، عدد 63 حاصل می‌شود.

نقیبی‌جلالی اضافه کرد: عدد 63 سن وفات پیامبر اعظم (ص) و حضرت علی (ع) است و این اعداد از ازل تا ابد در دست تمام انسان‌ها حک شده و انسان بی‌خبر است و به آن دقت نمی‌کند.

وی ادامه داد: عدد 64 و 46 که فتوای انگشتان دست را می‌دهد از مجموع این دو عدد، عدد 110 حاصل می‌شود که عدد 110 در حروف ابجد اسم امام اول شیعیان حضرت علی (ع) است و حرف «ع» مساوی با 70، حرف «ل» عدد 30، حرف «ی» مساوی با عدد 10 و در مجموع عدد 110 است.

این نویسنده، پنجه‌های انگشت دست را مانند نماد «الله» دانست و گفت: اگر دست چپ را کمی حرکت دهیم متوجه عدد 17 در کف دست می‌شویم و عدد 17 برابر با 17 رکعت نماز یومیه است.

وی افزود: اگر دو دست را به گونه‌ای روی سینه قرار دهیم که کف آن مشخص باشد عدد 11 را می ‌بینیم که ذهن انسان را متوجه 11 رکعت نماز شب می‌کند.

نقیبی‌جلالی متذکر شد: امام رضا (ع) امام هشتم شیعیان و ضامن آهو بوده و عدد هشت که در هر دو دست انسان قابل مشاهده است می‌تواند ذهن را به طرف امام رضا (ع) سوق دهد.

وی درباره دلیل نگارش این کتاب اذعان کرد: در 18 شهریور سال 1390 وقوع حادثه‌ای تکراری در ارتباط با تعصبات بنده، ذهنم را به سوی اعداد جذب کرد و با تلاش مستمر توانستم به بزرگواری خداوند پی‌ببرم و گاهی اوقات همزمان اتفاق‌های رویایی را در وجود انسان ایجاد می‌کند که اگر انسان نسبت به آن کنجکاو باشد اسرار و رموزی برای او آشکار می‌شود.

نویسنده کتاب «آشنایی بیشتر با اعداد و حروف بر اساس الهامات»، خاطرنشان کرد: برای نوشتن این کتاب منابعی مانند «قرآن» و نهج‌البلاغه که حاصل 40 سال سکوت حضرت علی (ع) است و نیز کتاب‌های انجیل، تورات و زبور را مطالعه کرده‌ام.

وی با اشاره به تاثیر این کتاب در ترویج معنویات در زندگی روزمره مردم تصریح کرد: هر کسی که این کتاب را بخواند بنده با توجه به سوره رعد که سوره سیزدهم کتاب قرآن است و مردم بر نحس بودن عدد 13 اعتقاد دارند در این کتاب ثابت می‌کنم که 13 بهترین عدد است و این تنها باور انسان‌ها بوده که عدد سیزده را مانند یک بمب ساعتی علیه خود کوک می‌کنند چرا که خداوند متعال هرگز بد هیچ انسانی را نمی‌خواهد و تمام هدفش بازگشت انسان به سوی خودش است.

نقیبی‌جلالی، سوره رعد و سوره سیزدهم قرآن را دارای 43 آیه عنوان کرد و متذکر شد: از مجموع عدد 13 و 43، عدد 56 حاصل می‌شود که این عدد سوره واقعه در قرآن کریم است و واقعه اتفاق خواهد افتاد.