لينک خبر : http://gilannews.ir/12536.htmlتاريخ خبر : سه شنبه، 26 فروردین، 1393

رونمایی کتاب ره یافتگان وصال و کتاب هم رنگ ایمان
همزمان با گرامیداشت آزادسازی خرمشهر دو کتاب ره یافتگان وصال وهم رنگ ایمان رونمایی می شود.

مسئول کنگره سرداران و۸۰۰۰شهید سپاه قدس گیلان با بیان اینکه گیلان۲۶۰شهید در عملیات بیت المقدس دارد گفت: همزمان با گرامیداشت آزادسازی خرمشهر دو کتاب ره یافتگان وصال وهم رنگ ایمان رونمایی می شود.

سرهنگ ابراهیم جوادی، مسئول کنگره سرداران و 8000 شهید سپاه قدس گیلان در گفتگوبا خبرنگار خبرگزاری شبستان اظهار کرد: حماسه سوم خرداد و آزاد سازی خرمشهر بزرگترین حماسه کشور در هشت سال دفاع مقدس است.

وی با بیان اینکه 575 روز خرمشهر دراسارت دشمنان قرار داشت، گفت: با ایثارگری‌ها و رشادت‌های شهدا و رزمندگان ما توانستیم بر دشمن پیروز شویم و به یاد آن روزهای خون، سوم خرداد بزرگترین روز حماسه‌ساز کشور را جشن می‌گیریم.

جوادی به برگزاری ویژه برنامه‌های سپاه قدس گیلان و بسیج اشاره کرد و افزود: این برنامه‌ها در سه بعد استانی، شهرستانی و نواحی و منطقه برگزار خواهد شد.

وی به تشریح برنامه‌های استانی پرداخت و اظهار کرد: همچنین از دو کتاب ره یافتگان وصال و هم رنگ ایمان که در زمینه دفاع مقدس تهیه شده است، رونمایی خواهد شد .

این مقام مسئول اظهار کرد: اعزام کاروان پیاده به مرقد امام، حضور راویان دفاع مقدس در ادارات و سازمان‎ها، رونمایی از تابلوهای یادمان شهدا در ورودی و خروجی استان در سه شهرستان رودبار، رودسر و آستارا و ... از جمله برنامه‎های استانی است که در این روز حماسه ساز برگزار خواهد شد.

وی به تشریح  برنامه‎های نواحی در شهرستان‌ها پرداخت و اذعان کرد: برگزاری یادواره‌های شهدا، تجلیل و بازدید از خانواده‌های 260 شهید عملیات بیت المقدس گیلان، غنی سازی ردههای سپاه، نورافشانی در استان، برگزاری مسابقات فرهنگی و مذهبی و غبارروبی و عطر افشانی، سخنرانی، رژه موتور سواران و ویزیت رایگان در مناطق محروم ازجمله مهمترین برنامه‌هایست که همزمان با سوم خرداد روز آزاد سازی خرمشهر برگزار خواهد شد.