لينک خبر : http://gilannews.ir/12929.htmlتاريخ خبر : شنبه، 3 خرداد، 1393

رونمایی از کتاب'الفبای معرفت' به مناسبت سوم خرداد
کتاب'الفبای معرفت' به مناسبت سوم خرداد رونمایی می شود.

مدیر روابط عمومی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان از رونمایی کتاب 'الفبای معرفت' که زندگی‌نامه و خاطرات شهید سعید آلیانی است، خبرداد.

انوش بهبودی، مدیر روابط عمومی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان با گرامیداشت حماسه آزادسازی خرمشهر در تشریح برنامه‌های سوم خرداد به خبرنگار خبرگزاری شبستان گفت: سالروز آزاد سازی خرمشهر پرافتخارترین مقطع دوران هشت سال دفاع مقدس است.

وی با بیان اینکه این روز با نصرت الهی و مقاومتی مخلصانه و ایثارگرانه، پیروز شد، اظهار کرد: مردم شریف و فداکار ایران اسلامی و نیروهای مسلح مومن و قدرتمند در سایه وحدت ملی ایمان و تبعیت از ولایت فقیه توانستند شکست سنگینی به دشمن بعثی وارد کنند.

بهبودی اظهارکرد: ملت ایران ضمن تنبیه متجاوز، پیام عزت و پایمردی را به جهانیان صادر کرده و اندیشه‌های ناپاک تجاوز دگرباره را از ذهن استکبار جهانی محو کرد.

وی در ادامه تلاش در راستای ارتقاء روحیه مقاومت، غرور ملی، وحدت و همبستگی در برابر استکبار جهانی را از اهداف برگزاری برنامه‌های بزرگداشت این ایام عنوان کرد و افزود: ترویج، تبلیغ و نهادینه‌سازی فرهنگ ایثار، مقاومت، پایداری و ولایت مداری برگرفته از ارزش‎‌های دفاع مقدس و نیز تبیین نقش اقوام و اقشار جامعه در حفظ نظام اسلامی ایران در مقابله با هرگونه تهاجم دشمن از دیگر اهداف این برنامه‌های است.

بهبودی با بیان اینکه بیش از 175 برنامه در سالروز آزادسازی خرمشهر از سوی نهادها و دستگاه‌ها در استان اجرا می‌شود، تصریح کرد: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان از کتاب "الفبای معرفت" که کتاب زندگی‌نامه و خاطرات شهید سعید آلیانی است، رونمایی کند.

وی همچنین از حمایت از تولید دو برنامه رادیویی و یک برنامه در سیمای مرکز استان با موضوع فتح خرمشهر خبر داد و گفت: حمایت از تولید و پخش مستند راهیان نور گروه تلویزیونی بسیج در سوم خرداد از دیگر برنامه‌های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان است.

بهبودی همچنین اضافه کرد: چاپ پوستر، شناسایی و معرفی رزمندگان و پیشکسوتان فتح برای محافل و خاطره گویی در صدا و سیما و برگزاری برنامه آیه‌های ایثار توسط انجمن زنان ایثارگر دفاع مقدس ویژه سوم خرداد از جمله برنامه‌های این ایام است.

بهبودی با بیان اینکه همزمان با سالروز فتح خرمشهر تشییع سه شهید گمنام را در شهرهای رشت، خمام و انزلی داریم، افزود: این شهدا فردا(4 خرداد) مصادف با سالروز شهادت حضرت امام موسی کاظم(ع) که روز مقاومت و پایداری نام گرفته در انزلی تشییع و به خاک سپرده می‌شوند.