لينک خبر : http://gilannews.ir/13150.htmlتاريخ خبر : چهارشنبه، 1 مرداد، 1393

انتشارکتاب دو کتاب در گیلان
کتاب سیر تاریخی عرفان و تصوف در گیلان و کتاب عکاسان و عکاسخانه های گیلان منتشر شدند .

کتاب سیر تاریخی عرفان و تصوف در گیلان از سری کتاب های دانشنامه ی فرهنگ و تمدن گیلان منتشر شد .

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران رشت معاون فرهنگی هنری حوزه هنری گیلان گفت : این کتاب به نویسندگی عباس پناهی و به همت حوزه هنری گیلان منتشر شده است .
پرحلم افزود : در این پژوهش ، محقق کوشیده است تا با استفاده از متون تاریخی ، ادبی و عرفانی ، مطالب مورد نظر را در باره ی تصوف و عرفان گیلان جمع آوری و پس از تجزیه و تحلیل داده های به دست آمده به تدوین آن در پنج فصل بپردازد .

عباس پناهی عضو هیات علمی دانشگاه گیلان است و از وی مقالات علمی و پژوهشی گوناگونی در فصلنامه های پژوهشی داخلی و خارجی منتشر شده است . بخش مهمی از این پژوهش ها درباره ی مطالعات گیلان شناسی و صفویه پژوهی است.

انتشارکتاب عکاسان و عکاسخانه های گیلان
کتاب عکاسان و عکاسخانه های گیلان چاپ و در دسترس عموم علاقمندان قرار گرفت.
به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران رشت معاون فرهنگی هنری حوزه هنری گیلان گفت : این کتاب نوشته کفایت آریایی فر ، به همت حوزه هنری گیلان توسط انتشارات فرهنگ ایلیا منتشر شد.

پرحلم افزود : نویسنده در این کتاب ، به تاریخچه ی چگونگی ورود هنر عکاسی گیلان و معرفی نخستین عکاسان دیار پرداخته و نمونه هایی از عکس های بر جا مانده از دوره ی قاجار را در اختیار مخاطبان قرار داده است.

وی خاطر نشان کرد : کفایت آریایی فر دوره ی کارشناسی را در رشته ی عکاسی از دانشگاه هنرهای زیبای تهران و کارشناسی ارشد را در همین رشته از دانشگاه هنر تهران دریافت کرد و همزمان با تحصیل به استخدام آموزش پرورش در آمد .

از آریایی فر مقالاتی در زمینه ی عکاسی در مجله ی دادگر به چاپ رسیده است.
وی سابقه ی تدریس در مراکز آموزش عالی گیلان و مازندران و برگزاری چندین نمایشگاه عکس گروهی و انفرادی را در کارنامه ی خود دارد .