لينک خبر : http://gilannews.ir/13383.htmlتاريخ خبر : یکشنبه، 23 شهریور، 1393

آتش سوزی ۳ مغازه در رشت
۳ باب مغازه در خیابان سردار جنگل رشت طعمه حریق شد که با حضور و اقدام به موقع آتش نشانان آتش مهار و اطفا شد.

۳ باب مغازه در خیابان سردار جنگل رشت طعمه حریق شد که با حضور و اقدام به موقع آتش نشانان آتش مهار و اطفا شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه گیلان و به نقل از روابط عمومی آتش نشانی رشت، آتش سوزی عمدی در خیابان سردار جنگل رشت، ۳ باب مغازه را به کام خود فرو برد که با اطلاع رسانی شهروندان با سامانه ۱۲۵ و حضور و اقدام به موقع آتش نشانان این آتش سوزی مهار و اطفا شد.

تقی برنا تن، فرمانده نیروهای اعزامی از ایستگاه ۵ آتش نشانی درباره این آتش سوزی گفت: صبح امروز آتش سوزی در خیابان سردارجنگل روبروی بیمارستان رازی به ما اعلام شد که به اتفاق ۷ تن از همکارانم به محل آتش سوزی اعزام شدیم و ظرف کمتر از ۲ دقیقه به مکان مورد نظر رسیدیم که بلافاصله به واسطه حجم زیاد آتش از مرکز فرماندهی درخواست نیروهای کمکی کردم و ۲۰ تن از نیروهای ۳ ایستگاه همجوار به موقعیت آتش سوزی اعزام شدند.

برناتن ادامه داد: بررسی ها نشان داد این آتش سوزی از یک مغازه سوپر مارکت که به صورت عمدی دچار حریق شده بود، آغاز و به سرعت سربندی دو مغازه همجوار سرایت کرد و در حال گسترش به آپارتمان های مجاور بود که آتش نشانان به سرعت از دو طرف، آتش را به محاصره خود در آوردند و توانستند حریق را مهار و اطفا کنند.

این فرمانده آتش نشانی اضافه کرد: علت این آتش سوزی عمدی بود و اگر سربندی این مغازه ها مجهز به دیوار آتش بر بود هیچگاه آتش به مغازه های مجاور سرایت نمی کرد.

وی اعلام کرد: آتش نشانان در روند عملیات اطفای حریق با مشکلاتی همراه بودند که امدادرسانی را دشوار کرده بود که یکی از این مشکلات عدم قطع برق مغازه ها بود که آتش نشانان علاوه بر اطفای حریق می بایست مراقب خطر برق گرفتگی نیز می بودند