لينک خبر : http://gilannews.ir/13420.htmlتاريخ خبر : شنبه، 24 آبان، 1393

کارخانه‌های فومنات، پوشش و خاور تعیین تکلیف شوند
بانک‌ها 82 هزار میلیارد تومان معوقات دارند و از طرف مسئولان برای کمک به واحدهای تولیدی زیر فشار هستند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس از افتتاح کشتارگاه صنعتی دام شرق گیلان تا دو هفته آینده در این شهرستان خبر

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، مهرداد لاهوتی در جمع صنعتگران گیلان با اشاره به اینکه وجود کشتارگاه‌های صنعتی در حفظ محیط زیست ضروری است اظهار کرد: بهره‌برداری از کشتارگاه صنعتی موجب جمع‌آوری کشتارگاه‌های سنتی می‌شود.

وی از افتتاح کشتارگاه صنعتی دام شرق گیلان تا دو هفته آینده در لنگرود خبر داد و افزود: بانک عامل مبلغ 5 میلیارد و 200 میلیون تومان برای راه‌اندازی کشتارگاه مذکور پرداخت کرده و 700 میلیون تومان دیگر برای خرید ماشین‌آلات نیاز است.

لاهوتی وجود سرمایه در گردش در موفقیت واحدهای تولیدی را بسیار تاثیرگذار خواند و بیان کرد: مشکل بیشتر واحدهای تولیدی گیلان نبود سرمایه در گردش است.

*کارخانه‌های فومنات، پوشش و خاور تعیین تکلیف شوند

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس نیز در جلسه مذکور به شرایط ویژه بانک‌ها در کشور اشاره کرد و گفت: بانک‌ها 82 هزار میلیارد تومان معوقات دارند و از طرف مسئولان برای کمک به واحدهای تولیدی زیر فشار هستند.

ناصر عاشوری با بیان اینکه بعضی از واحدهای تولیدی 50 سال سابقه در کشور دارند، تصریح کرد: کمک بانک‌ها در شرایط فشار اقتصادی به واحدهای تولیدی در ادامه فعالیت آنها بسیار تاثیرگذار است.

وی صنعتگران را مایه افتخار دانست و افزود: نمی‌خواهیم برای بانک‌ها تعیین تکلیف کنیم اما برخی تسهیلات دریافت کردند و قصد بازپرداخت را ندارند و باید با آنها برخورد شود.

عاشوری با اشاره به اینکه صنعتگران واقعی به دنبال حفظ اشتغال موجود و تولید در کشور هستند، خاطرنشان کرد: واحدهایی که سرمایه‌گذاری کردند و در حال تولید هستند باید حفظ شوند زیرا تعلق به ملت دارند.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس خواستار تعیین تکلیف کارخانه‌های فومنات، پوشش و خاور در گیلان شد و اظهار کرد: کارخانه‌های مذکور زیان‌ده هستند و واگذاری بهترین راهکار برای آنها است.

*کمک به بانک‌ها در قالب برنامه ششم توسعه

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس نیز در جمع صنعتگران گیلان با تاکید بر افزایش سرمایه بانک‌ها بیان کرد: مجلس اجازه اختیار فروش اموال به بانک‌ها را داده است.

ایرج ندیمی خواستار توجه ویژه به گیلان به دلیل عقب‌ماندگی و بیکاری شد و افزود: در موضوع صنعت و معدن استان باید پاسخگو باشیم.

وی با بیان اینکه حداقل نیاز واحدهای تولیدی گیلان باید برآورده شود، تصریح کرد: مجلس در قالب برنامه ششم توسعه و لایحه بودجه به بانک‌ها کمک می‌کند.