لينک خبر : http://gilannews.ir/13460.htmlتاريخ خبر : چهارشنبه، 28 آبان، 1393

ایجاد بازارچه‌ خوداشتغالی زنان روستایی در گیلان
طرح اشتغال بازارمحور در بندر انزلی در حال اجرا است.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گیلان از ایجاد بازارچه خوداشتغالی زنان روستایی در شهرستان‌های این استان خبر داد و گفت: طرح اشتغال بازارمحور در بندر انزلی در حال اجرا است.

ساحره میرسیدی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت برنامه‌ریزی برای توانمندسازی زنان روستایی را مهم دانست و اظهار کرد: زنان نیمی از جامعه روستایی را تشکیل می‌دهند و نقش مهمی در خانواده دارند، بنابراین نیازمند توجه ویژه هستند.

وی با بیان اینکه توسعه روستایی با تبیین جایگاه حقیقی روستا، حفظ ساختار تولید و جمعیت روستایی امکانپذیر است، افزود: زنان روستایی به عنوان پرتلاش‌ترین قشر جامعه روستایی نقش اساسی در تامین رفاه امنیت و توسعه اقتصادی خانواده و روستا ایفا می‌کنند.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گیلان توانمندسازی اقتصادی زنان روستایی را با اهمیت خواند و تصریح کرد: استفاده از قابلیت‌ها، تجربیات و مهارت‌های زنان روستایی می‌تواند در توسعه روستا نقش موثری داشته باشد.

وی از اجرای طرح اشتغال‌ بازارمحور خبر داد و یادآور شد: این طرح در بندر انزلی در حال اجرا است که در راستای توجه به مقوله کارآفرینی از طریق صنایع‌دستی، صنایع روستایی و تبدیلی و... اجرا می‌شود.

میرسیدی ورود به مباحث گردشگری و میراث معنوی در راستای ایجاد اشتغال پایدار را مهم دانست و خاطرنشان کرد: ایجاد بازارچه‌های خوداشتغالی در شهرستان‌های دیگر گیلان در حال پیگیری است.

وی درباره توانمندسازی نهاد خانواده در مواجهه با چالش‌های دنیای معاصر با رویکرد آموزش و مشاوره خانواده تصریح کرد: برنامه‌ریزی برای استفاده از ظرفیت پارک‌ها و کانون‌های مساجد در حال انجام است.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گیلان آگاهی‌بخشی عمومی و مشارکت در راستای زندگی سالم با ورود به مبحث پسماند و بازیافت و ایمنی جاده را از اقدام‌های در حال انجام عنوان کرد.