لينک خبر : http://gilannews.ir/13462.htmlتاريخ خبر : چهارشنبه، 28 آبان، 1393

«گوجه فرنگی» 10 هزار تومانی تاج سر میوه‌های گیلان
گوجه فرنگی از جمله محصولات جالیزی است که با نرخ کیلویی 10 هزار تومان بالاتر از هر میوه‌ای در برخی از نقاط گیلان عرضه می‌شود.

گوجه فرنگی از جمله محصولات جالیزی است که با نرخ کیلویی 10 هزار تومان بالاتر از هر میوه‌ای در برخی از نقاط گیلان عرضه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، گوجه فرنگی از جمله محصولات کشاورزی و جالیزی است که کمتر کسی تصور می‌کرد این روزها نرخ عرضه آن حتی از میوه‌های درجه یک نیز بیشتر شود.

گوجه فرنگی این روزها در بین میوه‌های جالیزی و درختی «آقایی» می‌کند و قیمت آن حتی از قیمت میوه «به» که 8 هزار تومان فروخته می‌شود 2 هزار تومان گران‌تر است.

تعدادی از شهروندان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس افزایش نرخ گوجه فرنگی را بسیار نامناسب دانستند و خواستار بازرسی اصناف نسبت به این موضوع شدند.

فروشنده گوجه فرنگی 10 هزار تومانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: این گوجه فرنگی گلخانه‌ای است به همین دلیل هر کیلو 10 هزار تومان فروخته می‌شود.

وی که با دست خود گوجه فرنگی در سبد دیگری را نشان می‌داد، افزود: این گوجه فرنگی‌ها معمولی بوده و قیمت آن هر کیلو 8 هزار تومان است.

کاهش عرضه قیمت را افزایش می‌دهد

یکی از مسئولان بازرگانی داخلی گیلان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت درباره گرانی گوجه اظهار کرد: گوجه فرنگی در بازار میوه فروشان کیلویی حدود 4 تا 5 هزار تومان فروخته می‌شود.

وی که خواست نامش محفوظ بماند افزود: با توجه به سردی هوا و کاهش تولیدات کشاورزی و ورود نکردن به موقع آنها به بازار، موجب گرانی نرخ شده است.

این مسئول، قیمت‌گذاری روی کالای کشاورزی را به‌عهده جهاد کشاورزی دانست و تصریح کرد: تولیدکنندگان هزینه حمل و نقل محصولات را روی نرخ آن لحاظ می‌کنند و به همین دلیل گران فروخته می‌شود.

وی درباره فروش 10 هزار تومانی و 8 هزار تومانی گوجه فرنگی در برخی از نقاط گیلان خاطرنشان کرد: کاهش عرضه موجب افزایش نرخ می‌شود.

وی خواستار افزایش نظارت بازرسان اتاق اصناف در این راستا شد.