لينک خبر : http://gilannews.ir/13543.htmlتاريخ خبر : دوشنبه، 24 آذر، 1393

انتخاب شهردار لاهیجان بدون هرگونه تنش
شهردار لاهیجان بدون هرگونه تنش انتخاب شد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر لاهیجان گفت: انتخاب شهردار لاهیجان بدون هرگونه تنش و فشار و در فضای بسیار خوب و عالی صورت گرفت.

جواد نجار تمیزکار در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در لاهیجان موقعیت گردشگری، طبیعی و تاریخی این شهرستان را نمونه کشوری خواند و با بیان اینکه لاهیجان قدمتی هزاران ساله دارد، اظهار کرد: مردم لاهیجان بسیار با فرهنگ هستند و شورا و مدیریت شهری باید خود را همسطح با مردم این شهر بدانند.

وی تلاش برای توسعه شهری را هدف شورا ذکر کرد و گفت: مبلمان شهری، آسفالت و سنگ فرش پیاده‌روها جزو اقدام‌ها و وظایف اولیه شهردار بوده و در حال انجام است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر لاهیجان با اشاره به اینکه بسیاری از مصوبات به دلایل مختلف از جمله مسایل اقتصادی اجرایی نشده است، تصریح کرد: امیدواریم با توجه به آینده روشنی که برای کشور و شهر خود متصور هستیم بتوانیم در این چند ماه باقی مانده از سال به ویژه سال 94 گام‌های بهتری با شهردار جدید برداریم.

نجار تمیزکار درباره انتخاب شهردار غیر بومی برای شهر لاهیجان تصریح کرد: تفاوتی بین لاهیجانی، تهرانی، اصفهانی و گیلانی وجود ندارد البته ما برای متخصصان، مهندسان و مسئولان شهر لاهیجان احترام ویژه‌ای قائل هستیم و از افکار آنها استفاده می‌کنیم.

وی ادامه داد: برای شهردار شدن پارامترها و شاخصه‌هایی مورد نظر اعضای شورا بود که داشتن آنها برای بومی و غیربومی تفاوتی نمی‌کرد که یکی از آنها داشتن سابقه اجرایی بود.

این مسئول تخصص، تعهد و تجربه کاری در شهرداری به ویژه در اداره‌ها و اماکن دیگر را از دیگر پارامترها برشمرد و خاطرنشان کرد: با در نظر گرفتن تمام جوانب از بین شش کاندیدا «سعید آگشته» توانست با کسب هفت رأی اعضای شورا، شهردار لاهیجان شود.

وی انتخاب شهردار لاهیجان را در فضای بسیار خوب، عالی و به دور از هرگونه تنش و فشار عنوان کرد و یادآور شد: شهردار جدید برنامه خوبی برای شهر تدوین کرده بود و یکی از دلایل عمده انتخاب ما برنامه‌های او بود.

نجار تمیزکار متذکر شد: مردم لاهیجان به واسطه وسعت و تاریخ این شهر از اعضای شورا به عنوان مدیران شهر فرهنگی انتظارات ویژه‌ای دارند و ما تمام تلاش خود را به‌کار گرفته‌ایم.