لينک خبر : http://gilannews.ir/13838.htmlتاريخ خبر : پنجشنبه، 26 شهریور، 1394

گیلان نیازمند تاسیس آزمایشگاه نانوبیو تکنولوژی
گیلان نیازمند تاسیس آزمایشگاه نانوبیو تکنولوژی است.

استاندار گیلان در نشست مشترک با رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور بر ضرورت ایجاد آزمایشگاه نانوبیو تکنولوژی زمین شناسی و اکتشافات ژئوفیزیک هوایی در گیلان تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر محمدعلی نجفی در نشست با معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین‌شناسی کشور، گیلان را از جمله استان های حادثه خیز طبیعی کشور دانست و گفت: استان گیلان از لحاظ مخاطرات زمین شناسی از جمله استان‌های پرحادثه طبیعی درکشور به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه اکتشافات ژئوفیزیک هوایی برای ۲ پهنه پیشنهادی توسط سازمان زمین شناسی انجام می شود افزود: روش های ژئوفیزیک هوائی به دلیل توانمندی در پوشش سریع و یکنواخت مناطق وسیع و حتی کوهستانی و صعب العبور اهمیت زیادی در اکتشافات معدنی و مطالعات مهندسی در دنیا پیدا کرده اند که ضروری است در گیلان انجام شود.

استاندار گیلان همچنین بر لزوم ایجاد آزمایشگاه نانوبیو تکنولوژی زمین شناسی در استان تأکید کرد وگفت: کاربردی کردن حوزه‌های نوین نانو و زیست فناوری در علوم زمین و به ویژه در بخش استحصال و فرآوری عناصر معدنی ارزشمند، موجب افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌های فرآوری و آلودگی کمتر محیط زیست توسط پسابها و پسماندهای معدنی می شود.

در این دیدار محمدتقی کره‌ای معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی نیز سیاست گذاری و تعیین خط مشی زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، تهیه، تدوین و اجرای طرح‌های زمین شناسی و اکتشافات معدنی، انجام بررسی‌های زمین شناسی و اکتشافات و شناسایی منابع و ذخائر مواد معدنی و تهیه گزارش‌های فنی، اقتصادی مقدماتی و نظارت و ارزیابی بر فعالیت‌های زمین شناسی و اکتشافات معدنی را از جمله وظایف این سازمان عنوان کرد.