لينک خبر : http://gilannews.ir/13839.htmlتاريخ خبر : پنجشنبه، 26 شهریور، 1394

برگزاری دومین جشنواره « دریای دوستی کاسپین » در رشت
دومین جشنواره « دریای دوستی کاسپین » در رشت برگزار می شود.

همزمان با روز جهانی صلح و فرا رسیدن هفته دفاع مقدس، اختتامیه دومین جشنواره فیلم، فیلمنامه و عکس «کاسپین دریای دوستی» در رشت برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مدیر امور بین الملل و روابط عمومی شهرداری رشت در جلسه هماهنگی برگزاری این جشنواره که برگزار شد اظهار کرد: اختتامیه جشنواره «کاسپین؛ دریای دوستی» گرامیداشت روز جهانی صلح با همکاری انجمن سینمای جوان استان گیلان، شهرداری رشت و دفتر همکاری های یونسکو- ایران و با هدف انتقال پیام صلح و دوستی به زبان هنر در شهر رشت برگزار می شود.

فاطمه قدیمی افزود: برای ما ایرانیان، تلاقی روز جهانی صلح و آغاز هفته دفاع مقدس در سی ام و سی و یکم شهریور ماه، زمینه خوبی را فراهم می کند تا بتوان پیام صلح و دوستی مردم مسلمان ایران را به زبان هنر که قابل درک برای همه است، به گوش مردم دنیا برسانیم.

وی ادامه داد: از آنجایی که شهردار رشت عضو مجمع شهرداران صلح جهانی است، تلاش شده تا برای دومین سال،   شهرداری رشت با این جشنواره، پیام مدیریت شهری در مسیر صلح و دوستی را در دو فاز محلی و بین المللی انعکاس داده و در این راه از حضور افرادی که می توانند حامل درست این پیام باشند، بهره مند شود.

قدیمی همچنین با اشاره به مناقشات منطقه به ویژه در سوریه خاطر نشان کرد: برگزاری چنین جشنواره هایی در قالب امور مشارکتی، می تواند راهی برای انتشار ارزش های انقلاب اسلامی  با تاکید بر آرمانهایی که در طول ۸ سال جنگ تحمیلی از آنها حفاظت شده بوده و صلح طلبی ایران از این طریق به گوش جهانیان رسانده شود.

گرامیداشت روز جهانی صلح و اختتامیه دومین جشنواره «دریای دوستی؛ کاسپین» با همکاری کمیسیون ملی یونسکو _ ایران، انجمن سینمای جوان ایران و شاخه گیلان این انجمن، شهرداری رشت و با حمایت آژانس عکس ایران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان ۲۹ شهریور ماه ساعت ۱۷ در مجتمع فرهتگی- هنری خاتم الانبی (ص) رشت برگزار می شود.

دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو - ایران، معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس سازمان سینمایی، مدیران استانی و شهری و جمعی از افتخارآفرینان عرصه فرهنگ و هنر کشور در این جشنواره حضور خواهند داشت.