لينک خبر : http://gilannews.ir/13850.htmlتاريخ خبر : یکشنبه، 29 شهریور، 1394

کشف محموله قاچاق چوب درختان جنگل های غرب گیلان در آستارا
فرمانده انتظامی بندر مرزی آستارا از کشف و ضبط محموله قاچاق چوب درختان بومی جنگل‌های غرب استان گیلان در این شهرستان خبر داد.

فرمانده انتظامی بندر مرزی آستارا از کشف و ضبط محموله قاچاق چوب درختان بومی جنگل‌های غرب استان گیلان در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ رحیم مهدی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه گیلان، با اعلام خبر فوق، خاطرنشان کرد: مأموران انتظامی ایست بازرسی مستقر در سه راه قلعه، در حین کنترل خودروهای متردد محور مواصلاتی شهرستان مرزی بندر آستارا در غرب استان گیلان به استان اردبیل، به یک دستگاه کامیون از نوع «VOLVO» مشکوک شده و دستور توقف آن را صادر می‌کنند.

وی ادامه داد: پس از بررسی خودور که حامل 334 الوار به وزن 9 تن بود، قاچاق بودن این محموله که به شکل غیرمجاز به استان آذربایجان شرقی در شمال غرب کشور حمل می‌شد، مسجل شد.

سرهنگ مهدی‌زاده در خصوص نوع چوب‌های کشف شده اظهار کرد: این چوب‌ها از نوع درختان توسکا، ون و افرا است که بومی جنگل‌های منطقه غرب استان گیلان است و در یکی از شهرهای همجوار شهرستان آستارا در استان گیلان بارگیری شده بود.

وی ضمن تقدیر از هوشیاری مأموران نیروی انتظامی در کشف این محموله، اضافه کرد: در این رابطه، یک نفر دستگیر و کامیون مورد نظر توقیف شده و الوارهای مکشوفه به اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آستارا تحویل شده است.

وی در بخش پایانی سخنان خود، پدیده قاچاق را یکی از مهمترین دسیسه‌ها برای تخریب اقتصاد کشور برشمرد و با اشاره به پیامدهای زیان بار آن در بخش‌های مختلف، افزود: نیروی انتظامی با تمام توان، با این پدیده مبارزه خواهد کرد.