لينک خبر : http://gilannews.ir/13852.htmlتاريخ خبر : یکشنبه، 29 شهریور، 1394

راه اندازی کلینیک تخصصی دیالیز در لنگرود
کلینیک تخصصی دیالیز در لنگرود راه‌اندازی می‌شود.

نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی گفت:کلینیک تخصصی دیالیز در لنگرود راه‌اندازی می‌شود.

مهرداد لاهوتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در لنگرود، با بیان اینکه در وعده‌های انتخاباتی خود دو موضوع را به مردم بیان کردم،اظهار داشت: تلاش در عرصه ملی به‌عنوان یک نماینده صاحب نظر، یکی از وعده‌هایم بود، البته باید در نظر گرفت که ممکن است برخی از نطق‌ها با نظر مردم هم‌خوانی داشته و یا نداشته باشد ولی تلاش کردم در قانون‌گذاری، طرح ها، لوایح و انتخابات در مجلس بی‌تفاوت نباشم.

وی با اشاره به انجام کارهای زیربنایی و سخت به‌عنوان دومین وعده انتخاباتی به مردم، افزود: در طول دو دوره اخیر اقداماتی در زمینه‌های عمران و راه‌سازی و بهداشت و درمان انجام شده است که کنار گذر لنگرود، ساخت بیمارستان و درمان بستر، سدهای لاستیکی از جمله این اقدامات است.

مهرداد لاهوتی اظهار کرد: بحث درمان یکی از مشکلات مردم شهرستان بود که با توجه به فرسوده بودن بیمارستان فعلی، شهرستان نیاز به بیمارستان جدید و مجهز داشت و با توجه به سختی در اخذ مجوز برای احداث یک بیمارستان در شهرستان، با پیگیری‌هایی که انجام شد مجوز دریافت که بیمارستان 120 تخت خوابی کلنگ‌زنی شد و هم اکنون پیمانکار مربوطه مشغول به کار است که تاکنون حدود 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و اعتبارات ان نیز از اعتبارات ملی و استانی تأمین می‌شود.

وی با بیان اینکه کلینیک تخصصی در کنار بیمارستان 120 تخت خوابی  و در زمینی به مساحت 1 هکتار در نظر گرفته شده است، گفت: برای احداث این کلینیک 20 میلیارد ریال بودجه لازم است و پیمانکار آن نیز توسط دولت تعیین می‌شود و پایگاه امدادی شرق گیلان در کنار بیمارستان 120 تخت خوابی از دیگر طرح‌ها است که مجهز به هلی‌کوپتر و اتوبوس‌های پیشرفته خواهد بود.

نماینده مردم با اشاره به ساخت 2 درمان بستر در اطاقور و چاف و چمخاله، اضافه کرد: درمان بستر اطاقور در مراحل پایانی قرار دارد و زمینی نیز برای احداث درمان بستر در چاف و چمخاله تحویل گرفته شد که برای اجرای کار قانونی، مناقصه در حال انجام است که مردم این دو شهر می‌توانند بیماری‌های سرپایی را به درمان بستر مراجعه کنند و در صورت لزوم به بیمارستان لنگرد منتقل شوند.

لاهوتی با بیان اینکه بخش دیالیز بیمارستان امینی لنگرود دارای مجهزترین دستگاه‌های روز است، گفت‌: حدود 20 دستگاه برای بخش دیالیز خریداری شده‌اند و با مذاکراتی که با بخش خصوصی انجام شد کلینیک تخصصی دیالیز در شهرستان راه‌اندازی می‌شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس اظهار کرد: هیئت امنای دیالیز کشور متولی اجرا و سرمایه‌گذاری احداث کلینیک تخصصی دیالیز در چاف و چمخاله است که بعد از جلساتی که با این هیئت امنا برگزار شد و مقدمات و تشریفات اداری انجام و زمین هم خریداری شده است که ظرفیت 50 دستگاه دیالیز را دارا خواهد بود.

وی افزود: حمل و نقل از دیگر مشکلات شهرستان بود که شهرستان فاقد کنار گذر بود که در ایام تعطیلات مسافران و مردم شهرستان درگیر ترافیک می‌شدند که دو کنار گذر اول جاده لیلاکوه به طرف شلمان و کنار گذر دوم که مسیر رودسر به چمخاله را متصل می‌کند در حال انجام است.

لاهوتی با بیان اینکه 12.5 کیلومتر از زمین‌های کنار گذر لیلاکوه به شلمان به طور کامل مورد تملک قرار گرفت، افزود: هم اکنون یک لاین تا شلمان آماده است و 250 میلیارد ریال از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری به این طرح محقق شد که در صورت بر طرف شدن مصالح لازم از معادن شهرستان، تا پایان سال یک لاین زیر بار ترافیک قرار خواهد گرفت و کنار گذر چمخاله که 9.5 کیلومتر از طول مسیر آزاد سازی و تملک شد که تا پایان کار 100 میلیارد تومان اعتبار لازم است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس با بیان اینکه 50 کیلومتر از راه های روستایی آسفالت شد، گفت: حدود 15 کیلومتر نیز از محل اعتبارات وزارت راه و شهرسازی برای آسفالت راه‌های شهری به شهرداری‌ها شهرستان کمک شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس اظهار کرد: ایران جزء کشورهای کم آب دنیا است که متوسط آب کشور 240 میلی متر در سال است ولی گیلان به دلیلی شرایط آب و هوایی جز استان های پرآب کشور است ولی هر ساله نگرانی‌هایی درباره آب زراعی کشاورزان وجود دارد که به‌همین دلیل 4 سد لاستیگی جهت تأمین آب زراعی کشاورزان شهرستان در نظر گرفته شده است.

وی افزود : دغدغه آب شرب در شهرستان یک معضل بود و به دلیل فرسودگی لوله‌های آب شرب دچار کم آبی در برخی از مناطق شهری و روستاها هستیم که رینگ آب شرب شهری  لوله‌گذاری شد که در هفته دولت افتتاح شد که هم اکنون در حال آزمایش است که در زمان کمی مشکل آب شرب شهری نیز برطرف خواهد شد.

 لاهوتی با اشاره به لوله گذاری آب چشمه واپه که با نام شهید حسین املاکی نام‌گذاری شده است، اضافه کرد: از یک سال گذشته لوله گذاری شروع شده است و هم اکنون در حال انجام است که با اتمام کار 49 روستا کوهپایه‌ای شهرستان نیز از نعمت آب شرب بهره‌مند خواهد شد.

وی با اشاره به وضعیت سبز گازرسانی شهرستان لنگرود با درصد 82.1 درصد بیان کرد: هم اکنون لوله‌گذاری در لات لیل برای گازرسانی 36 روستا اطاقور در حال انجام است که تاکنون 80 درصد پیشرفت دارد که با اتمام این لوله‌گذاری روستاهای جلگه‌ای شهرستان نیز به وضعیت سبز تبدیل خواهند شد.