لينک خبر : http://gilannews.ir/13856.htmlتاريخ خبر : سه شنبه، 31 شهریور، 1394

زنگ شکوفه‌های گیلان نواخته شد
با حضور کلاس اولی‌ها زنگ شکوفه‌های گیلان نواخته شد.

زنگ شکوفه‌ها در مدارس ابتدایی گیلان نواخته شد و بیش از 30 هزار کلاس اولی نخستین سال تحصیلی خود را آغاز کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، مراسم زنگ شکوفه‌ها در دبستان پسرانه شاهد امام علی (ع) ناحیه یک رشت با حضور مدیران محلی و استانی نواخته شد.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان در حاشیه مراسم مذکور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با تبریک بازگشایی مدارس گفت: امروز نخستین روز تجربه کسب علم و دانش برای دانش‌آموزان کلاس اولی است.

مهدی حاجتی با بیان اینکه امروز در تمام مدارس ابتدایی گیلان مراسم جشن شکوفه‌ها برگزار می‌شود، تصریح کرد: حضور خانواده‌ها در کنار فرزندان برای آنها به نوعی دلگرمی است.

وی از ورود بیش از 30 هزار کلاس اولی به مدارس گیلان خبر داد و افزود: با تمهیداتی که اندیشیده شده است امروز تمام مدیران در مدارس مختلف شهرهای خود حضور می‌یابند.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان درباره زمان بازگشایی دیگر مدارس خاطرنشان کرد: از روز اول مهرماه مدارس برای بازگشایی آماده است و معلمان طبق برنامه سر کلاس حاضر می‌شوند.

وی درباره توزیع کتاب‌های درسی تصریح کرد: کتاب‌های پایه نخست ابتدایی در مدارس و کتاب‌های متوسطه در بازار توزیع شده است.

حاجتی خاطرنشان کرد: کتاب‌های پیش‌دبستانی نیز با ثبت‌نام اینترنتی توزیع می‌شود و کتاب فنی و کاردانش بر اساس نیاز هنرستان توزیع شده است.

به گفته این مسئول، 30 هزار و 300 نفر کلاس اولی در سامانه سنا ثبت‌نام کرده‌اند که نشانه کاهش جمعیت دانش‌آموزی گیلان نسبت به سال گذشته است.