لينک خبر : http://gilannews.ir/13858.htmlتاريخ خبر : سه شنبه، 31 شهریور، 1394

وجود 120 مدرسه نیمه تمام در گیلان

مدیر کل نوسازی مدارس استان گیلان گفت: 120 مدرسه نیمه تمام در سطح استان گیلان وجود دارد که پیش بینی می شود دولت با کمک خیرین مدرسه ساز تا پایان سال 95، ساخت این مدارس را به اتمام رساند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،منطقه گیلان،علی اوسط اکبری مقدم صبح امروز در مراسم آغاز عملیات احداث یک مدرسه مقطع متوسطه اول در ماسال با بیان این در شهرستان ماسال نیز 3 مدرسه نیمه تمام وجود دارد ابراز امیدواری کرد: عملیات احداث 3 مدرسه نیمه تمام ماسال تا پایان سال 94 به پایان برسد.

وی اضافه کرد:مقارن شدن شروع سال تحصیلی با روز عرفه و عید قربان و هفته شکوهمند« دفاع مقدس» که رساترین واژه در قاموس ایستادگی ملت قهرمان ایران و منشاء غرور ملی و یادآور خاطرات و جلوه‌های عزت آفرین و افتخارآمیزی از استقامت و پایداری و بیداری دلیر مردان ایران اسلامی است تقارنی نیکوست.

اوسط اکبری خاطر نشان کرد:بر خود فرض می دانم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر و تبریک هفته دفاع مقدس فرا رسیدن فصل رویش را بر جوانه های امید و روز طلوع دوباره صبح دانش را بر سحرخیزان و دلدادگان عرصه علم  ومعرفت و اصحاب فرهیخته و دانش پرورتبریک و تهنیت عرض کنم.

مدیر کل نوسازی مدارس استان گیلان تصریح کرد:امید است همچنان فاتح مرزهای جدید علم و دانش و قله های رفیع بهروزی و پیروزی باشیم و با گام های مصمم و استوار،ایران جاویدان را سرافراز و سربلند سازیم.

محمود قاسم نژاد فرماندار ماسال نیز در این مراسم با تشکر از خیر مدرسه ساز بنیاد شهیدان تقی زاده که مسئولیت نوسازی مدرسه شهید صدوقی ماسال را عهده دار شدند گفت: دانش آموزان امروز به عنوان آینده سازان، مدیران و برنامه ریزان فردای کشور محسوب می شوند ودر همین راستا،کار خیرین مدرسه ساز بسیار ارزشمند است.

وی نیازسنجی دقیق و شناسایی مناطق نیازمند احداث مدرسه را پیش نیاز احداث مدارس دانست و افزود:متاسفانه در سالهای گذشته شاهد این بودیم به دلیل عدم آینده نگری در برخی از مناطق اقدام به ساخت مدرسه شد اما امروز به دلیل نبود دانش آموزآن مدارس بلا استفاده مانده اند.

فرماندار ماسال توجه ویژه به مناطق محروم از سوی متولیان مدرسه سازی را بسیار ضروری ارزیابی کرد و ابراز امیدواری کرد: شاهد تداوم حضور خیرین در اجرای چنین پروژه های ماندگاری در شهرستان ماسال باشیم.