تبليغاتX
اخبار گیلان / Guilan News Agency/ شنبه، 30 شهریور، 1398


پنجشنبه 19 مرداد 1391 23:16:08    تعداد بازديد: 1345    شناسه خبر: 148    بخش: مقالات فرهنگی  نسخه چاپي
بباریم تا ببارانیم
سلام بر شب قدر؛قلب رمضان،شبی که در آن زمین آسمان می شود و آسمانیان پا بر ارض می گذارند. شبی که ذره ذره ی زمین چشم می شود تا فردوسیان پا بر آن نهند. وای که چه شور وغوغایی بر پا می شود.


رمضان قدم های بیشتری برداشته است وکم کم به قلب خود نزدیک می شود.
سلام بر شب قدر؛قلب رمضان،شبی که در آن زمین  آسمان می شود و آسمانیان پا بر ارض می گذارند. شبی که ذره ذره ی زمین چشم می شود تا فردوسیان پا بر آن نهند. وای که چه شور وغوغایی بر پا می شود.
 در این شب خدا ملائک را برای ما گماشته تا ما فقط بخوانیم و آنها بگویند واو اجابت کند "و بخوانید مرا تا اجابت کنم شما را" در این شب چشمانمان را پنهان کنیم تا خواب راه خود را گم کند و برود.

باید درِ دلمان را چهار طاق باز بگذاریم که مبادا فرشته ای پشت در بماند و ما از آمینش محروم بمانیم؛ در این شب کلام خدا بر سر بگذاریم و از ذات مبارکش بخواهیم که کلامش از سر به دل کنیم. دراین شب همه چیز برای ماست حتی حواس باد هم جمع ما شده تا واژه واژه ی نجواهایمان را به گوش آسمان برد، تمام کاتبان آسمان قلم به دست برروی زمین اند تا ما اشک بریزیم و عفو بخواهیم و آنها بنویسند و به ساحت مقدس برسانند تا که شفیعمان شود و ما مقرب شویم.

این شب،همان شبی ست که باید در کوچه پس کوچه ی وجودمان دنبال خود گمشده ی مان بگردیم وپیدایش کنیم و به پیامبرش تقدیم کنیم تا او نیز به خالقش بگوید که همانا آنها از امت من هستند،پس مؤمن اند و در این سال از قضا و قدر در امانشان بدار.
در این شب تمام ابرهای رحمت بر فراز زمین گسترانیده شده تا رحمت و برکت را ببارند...پس بباریم تا ببارانیم آنها را.در این شب تمام خاک زمین پرمی شود از ساکنان آسمان،افلاکیان و فرشتگان...به آرامی گام برداریم تا مبادا بال فرشته ای را به زیر پا نهیم.   
تصاوير ديگر :
 


نظرات شما در مورد اين مقاله
نام شما : (اختياري)
آدرس ايميل : (اختياري)
نظر شما :

مقالات برتر
موزه میراث روستایی گیلانشاخص هاي اكولوژيك براي توسعه پايدار اكوتوريسم در گيلان10نقطه مناسب برای ماهیگیری در گیلانکوتاه از زندگی شهید املاکی مسجد صفی؛ تاریخی ترین مسجد رشترابطه گردشگری ورزشی با صنعت گردشگریتحولات دریای خزر 1- کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزرتحولات دریای خزر 3 - اقتصاد و محیط زیستکنوانسیون حفاظت از محیط زیست دریای خزرسبزپوشان خطه گیلان
جديدترين عناوين
برگزاری نهمین نمایشگاه رایانه در گیلان تمام دانشگاه‌ها باید ماموریت‌گرا باشند تصاویر رژه خودروهای نظامی و انتظامی در بندر مرزی آستارا وجود 120 مدرسه نیمه تمام در گیلان برگزاری راهپیمایی ضدصهیونیستی در گیلان زنگ شکوفه‌های گیلان نواخته شد درمان بیماری ها با انگور سیاه راه اندازی مرکز نگهداری موقت بیماران اوتیسم در استان گیلان ساماندهی بانک اطلاعاتی نابینایان بهزیستی استان گیلان راه اندازی کلینیک تخصصی دیالیز در لنگرود پیکر افشین پرتو به خاک سپرده شد کشف محموله قاچاق چوب درختان جنگل های غرب گیلان در آستارا افزایش۳۰درصدی شهریه مهدهای کودک بهره برداری از بیمارستان‌های آستارا و رضوانشهر تا پایان سالجاری میراث فرهنگی گیلان اجازه تعرض به هیچ محوطه تاریخی را نمی‌دهد کشت دوم 90 هزار هکتار از شالیزارهای گیلان کشته شدن 50 نفر در جاده‌های گیلان وجود 80 گونه درختی در جنگل‌های هیرکانی گیلان افزایش گرایش جمعیت ایران به استان‌های شمالی جذب نیروهای حق‌التدریسی پیش دبستانی مناسب با نیاز استان‌ها نیست هشدار مدیریت بحران گیلان نسبت به بارش باران و احتمال آبگرفتگی معابر برگزاری دومین جشنواره « دریای دوستی کاسپین » در رشت گیلان نیازمند تاسیس آزمایشگاه نانوبیو تکنولوژی جریمه شدن پزشک جراح زیبایی در رشت کاهش 4تا 8 درجه‌ای دمای هوای گیلان پرورش راتون در 23 هزار هکتار از شالیزارهای گیلان برگزاری یادواره نخستین شهید فناوری اطلاعات گیلان برگزاری نخستین جشنواره حصیر گیلان وجود 200 عامل سرطان در تنباکوی قلیان برگزاری نمایشگاه الکامپ در گیلان