تبليغاتX
اخبار گیلان / Guilan News Agency/ سه شنبه، 21 آبان، 1398


چهارشنبه 4 اردیبهشت 1392 23:08:32    تعداد بازديد: 1764    شناسه خبر: 163    بخش: مقالات سیاسی  نسخه چاپي
حکمت حضور در لحظه ها
به نام خدا

از دیر باز هرگاه به زندگی سیاسی ام می نگرم ،در برابر کسانی که موجب رشد و تعالی ام شده اند سر تعظیم فرود آورده و خداوند را به خاطر اینهمه نعمت  می ستایم و برای بزرگان انقلاب و نظام اسلامی دعا می کنم.

از آغازین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی وقتی شاگردان هوشمند امام خمینی در قالب جامعه مدرسین حوزه علمیه قم محکم و استوار هنگام انتخابات ریاست جمهوری در برابر امواج عظیمی که استکبار به نفع بنی صدر راه انداخته بود ایستادند و از او به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری حمایت نکردند، معلوم بود که زکاوت در آقایان موج میزند اگرچه مردم ایران در آن دوره راه را به اشتباه رفتند.

جامعه محترم مدرسین  در همه عرصه های سیاسی و بین المللی همواره سربلند و پیروز بوده و مسیری جزمسیر امام و رهبری نمی شناسد و حتی حرکات تندروها و منحرفین  در بدنه حوزه نیز آنان را از مسیر انقلاب اسلامی  خارج نساخت.

ایستادگی در برابر مرجع نمایان و منحرفان و منافقان و اعلان مواضع رسمی از سوی جمع یا تک تک علمای عضو جامعه مدرسین همواره زبانزد خاص و عام بوده و باید آنان را به خاطر این ایستادگی و مقاومت و هدایتگری تحسین کرد.

جامعه مدرسین هرگز افرادی نا شایست را به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری به مردم معرفی نکردند، آنان با طرفندهای سیاسی رقبایشان آشنا بودند. آنان از سرچشمه ولایت، بی واسطه آبهایی زلال نوشیده اند. به هیچ چیز جز تکلیف نمی اندیشند. سالهای مظلومیت امام در کنار امام بودند و سالهای تنهایی ولایت یار و همراه .هرجا ماموریتی داده شد آماده و مهیا بودند و قدرشان بر آحاد مردم شناخته شده است.

و به همین دلایل همیشه سطح انتظارات از آنان بالا بوده و هست.تاریخ انقلاب اسلامی نشان می دهد هرگاه به هر دلیل جامعه مدرسین به صورت جدی وارد عرصه راهنمایی و هدایت نشدند در آن برهه جامعه اسلامی زیان های جبران ناپذیری متحمل شده است.

و آنقدر سلامت نفس و حکمت و رافت در وجودشان موج می زند که همواره جریانات سیاسی فعال مایل بودند خود را جدای از آنان احساس نکنند. دستانی پر قدرت، از حکمایی جلیل القدر و اراده هایی محکم از فضلای برجسته و شاخص و زکاوتی مثال زدنی از اعضای جامعه مدرسین ، موجب شده  تا ارادتنمندان به امام و رهبری همواره آنان را الگوی خود دانسته و حکمشان را محکم ، نظرشان را صائب و رأیشان را تاثیرگذار، ارزیابی کنند.

و ما اکنون در آستانه انتخابات ریاست جمهوری توجه حضرات آقایان را به نکاتی جلب می کنیم:

1.وضعیت فعلی جامعه ما هنوز به جایی نرسیده که احزاب و گروهها و جریانات و نحله های سیاسی ، خودشان بتوانند با توافق و همراهی، راه  را پیدا کرده و به وحدتی بزرگ در حمایت ازکاندیدایی اصلح  دست یابند.

2. بیگانگان و توطئه گران هنوز دست از سر نظام بر نداشته و هرروز به دنبال ایجاد مشکلات در درون کشور وایجاد فضایی آلوده در بیرون از مرزهای ایران اسلامی مان هستند.

3. فتنه گران و آنانی که فجایع سال 88 را آفریدند ممکن است با وحدت و همراهی یکدیگر تمامی توان خود را در حمایت از یک کاندیدا بکار برند و پیروز این انتخابات شوند.

4. جریان انحرافی با استفاده از امکانات دولتی و تریبونها و فضاها و بودجه های در اختیار ممکن است در فکر حذف همه جریانهای اصولگرا بوده و یا حداقل مانع موفقیت جریان صالح و سالم اصولگرا شوند.

5. اصولگرایان در شرایط عدم دخالت بزرگواران جامعه مدرسین هر کدام جداگانه خود را شایسته و لایق هدایت و راهبری به سمت کاندیدایی خاص می دانند و اعلان حضور انبوه کاندیداها از جریان اصولگرا با تفاوتهایی کم، حکایت از نوعی سردرگمی و بهم ریختگی در اردوگاه اصولگرایان دارد.

6. همین کاندیداها و حامیانشان با سفرهای استانی و یا ارتباطاتی که برقرار کرده اند بسیاری از نیروهای ارزشی و اصولگرا را دسته دسته و فوج فوج کرده و با درخواست کمک و یاری، آنان را به جلسات تهران جهت همکاری و همراهی  فرا می خوانند.

متاسفانه این دعوت ها اغلب منجر به نوعی درگیری شده و شواهد هم نشان می دهد بعضا از افرادی نا لایق نیز  استفاده گردیده است که ادامه این مخاصمه ها و تقابلها می تواند وحدت ملی و سپس امنیت ملی را با خطراتی جدی مواجه سازد.

راستی طرح مطالبی مختصر با اندیشمندانی سترگ که هرکدام به تنهایی قابلیت اداره جامعه ای بزرگ را دارند، زیره به کرمان بردن است و به کوچکی، چون بنده حقیر، نیامده تا در این سطح وارد شده و زبان به نصیحت بگشایم .لیکن تصدیق می فرمایند که آنچه بیان شد از روی اطلاع و البته دلسوزی است.

خوشبختانه فضای جامعه به تبعیت از امام و مقتدایمان حضرت آیة الله العظمی امام خامنه ای آکنده از احساس تکلیف و انجام وظیفه و تبعیت است و می رود تا حماسه ای مثال زدنی را در سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی رقم بزند.

و ما به همین، دلیل خواهان حضور فعال و تاثیرگذار جامعه مدرسین و بزرگواران جامعه روحانیت تهران می باشیم.  و با    روحیه ای که از حضرات علمای جامعه مدرسین و فضلای جامعه روحانیت مبارز تهران سراغ داریم، بعید می دانیم، زحمت خواندن این مختصر را به خود ندهند و یا تا کنون زنگ خطرات فوق الذکر را به گوش خود نشنیده باشند.

وخلاصه و آخر اینکه با شناختی که بنده و دوستانم از حداقل 15 کاندیدای اصولگرا سراغ داریم با پا درمیانی شما حاضرند خود را در معرض طرح وحدت شمایان قرار دهند و بعضا نیز اعلان داشته اند که با ورود جامعه مدرسین و جامعه روحانیت مبارز تهران، حاضرند به نفع فرد مورد نظرتان از موضع کاندیداتوری خویش عقب نشینی کرده و خود راعضو ستاد کاندیدای مورد نظر جامعتین بدانند.

استدعا دارد با توجه به شرایط فعلی و موارد دیگری که بهتر از من می دانید صحنه را ترک نفرموده و فضای از هم پاشیده را به صحنه رقابتی گرم و چشمگیر مبدل نموده و با معرفی یکی از شخصیتهای ذیصلاح و برجسته کشور همگان را به وحدت بخوانید و مطمین باشید در استانها و شهرستانها نیز همگی خود را ملزم می دانند فرد مورد نظرتان را حمایت کنند.انشالله...


تصاوير ديگر :
 


نظرات شما در مورد اين مقاله
نام شما : (اختياري)
آدرس ايميل : (اختياري)
نظر شما :

مقالات برتر
موزه میراث روستایی گیلانشاخص هاي اكولوژيك براي توسعه پايدار اكوتوريسم در گيلان10نقطه مناسب برای ماهیگیری در گیلانمسجد صفی؛ تاریخی ترین مسجد رشتکوتاه از زندگی شهید املاکی رابطه گردشگری ورزشی با صنعت گردشگریتحولات دریای خزر 1- کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزرتحولات دریای خزر 3 - اقتصاد و محیط زیستکنوانسیون حفاظت از محیط زیست دریای خزرسبزپوشان خطه گیلان
جديدترين عناوين
برگزاری نهمین نمایشگاه رایانه در گیلان تمام دانشگاه‌ها باید ماموریت‌گرا باشند تصاویر رژه خودروهای نظامی و انتظامی در بندر مرزی آستارا وجود 120 مدرسه نیمه تمام در گیلان برگزاری راهپیمایی ضدصهیونیستی در گیلان زنگ شکوفه‌های گیلان نواخته شد درمان بیماری ها با انگور سیاه راه اندازی مرکز نگهداری موقت بیماران اوتیسم در استان گیلان ساماندهی بانک اطلاعاتی نابینایان بهزیستی استان گیلان راه اندازی کلینیک تخصصی دیالیز در لنگرود پیکر افشین پرتو به خاک سپرده شد کشف محموله قاچاق چوب درختان جنگل های غرب گیلان در آستارا افزایش۳۰درصدی شهریه مهدهای کودک بهره برداری از بیمارستان‌های آستارا و رضوانشهر تا پایان سالجاری میراث فرهنگی گیلان اجازه تعرض به هیچ محوطه تاریخی را نمی‌دهد کشت دوم 90 هزار هکتار از شالیزارهای گیلان کشته شدن 50 نفر در جاده‌های گیلان وجود 80 گونه درختی در جنگل‌های هیرکانی گیلان افزایش گرایش جمعیت ایران به استان‌های شمالی جذب نیروهای حق‌التدریسی پیش دبستانی مناسب با نیاز استان‌ها نیست هشدار مدیریت بحران گیلان نسبت به بارش باران و احتمال آبگرفتگی معابر برگزاری دومین جشنواره « دریای دوستی کاسپین » در رشت گیلان نیازمند تاسیس آزمایشگاه نانوبیو تکنولوژی جریمه شدن پزشک جراح زیبایی در رشت کاهش 4تا 8 درجه‌ای دمای هوای گیلان پرورش راتون در 23 هزار هکتار از شالیزارهای گیلان برگزاری یادواره نخستین شهید فناوری اطلاعات گیلان برگزاری نخستین جشنواره حصیر گیلان وجود 200 عامل سرطان در تنباکوی قلیان برگزاری نمایشگاه الکامپ در گیلان